×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Duże przeszklenia w Twoim domu

Duże przeszklenia w Twoim domu

Autor: Wojciech Napora
17 paź 2019 11:00

Coraz częściej sięgamy po duże okna, które świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Ponadto są "źródłem", jakże pożądanego, naturalnego światła w domu. Dlatego warto zwrócić uwagę na okna FIPRO X. To duże przeszklenia, które mogą osiągać wysokość nawet całej kondygnacji. Nie wprowadzają one dodatkowych podziałów i zachowują niewielką szerokość profili. Dzięki temu, naturalne światło ma swobodny "dostęp" do domowych wnętrz. Okna REHAU są przy tym nawet dwa razy "cieplejsze" od standardowych.

Duże przeszklenia to dom wypełniony naturalnym światłem, otwarty na otoczenie - bez wyraźniej granicy pomiędzy wnętrzem a ogrodem. Ogród staje się więc naturalnym przedłużeniem salonu lub sypialni.

Profile RAU-FIPRO X pozwalają tworzyć okna i drzwi tarasowe o wysokości nawet 2,80 m, czyli na wysokość całej kondygnacji. Mogą mieć przy tym próg całkowicie ukryty w podłodze (RAUCERO). Nie tworzy on więc żadnej bariery, nie przeszkadza w komunikacji, a po zamknięciu drzwi jest całkowicie niewidoczny. Dzięki kompozytowej budowie profile są bardzo wąskie, co nadaje fasadzie lekkość. 

Tworzywo jest wzmocnione włóknem szklanym. Takie kompozytowe materiały wcześniej wykorzystywano w lotnictwie i wysokiej klasy sprzęcie sportowym. Wzmocnione włóknami tworzywo sztuczne jest równocześnie lekkie, sztywne i bardzo odporne na obciążenia. Dość powiedzieć, że wcześniej tak duże okna robiono wyłącznie z aluminium. Nawet usztywnienie ram z PVC stalą nie dawało odpowiednich rezultatów.

Co ważne, kompozyt ma jeszcze tę przewagę nad wzmocnieniami ze stali, że włókna doskonale usztywniają również narożniki ramy, które w tradycyjnym wariancie są słabymi punktami. Kompozyt z włóknem szklanym ma tak dobre parametry, że nawet do wysokości 2,30 m można całkowicie zrezygnować z użycia wzmocnień stalowych w profilach.

Włókno szklane ogranicza też rozszerzanie się i ruchy profili, które powstają w wyniku rozgrzewania się od słońca. Dlatego takie okna można bez obaw stosować na "słonecznych" elewacjach. I to nie tylko te białe. Również okna w ciemniejszych barwach, bardziej nagrzewające się od promieni słonecznych.

Więcej informacji: www.rehau.com/pl-pl/nowe-wymiary-okien

Zatrzymać ciepło

Okna z profili RAU-FIPRO X w 90% przypadków nie wymagają wzmocnień ze stali. A to właśnie wewnętrzne usztywnienia ze stali zdecydowanie pogarszają izolacyjność ram. Te kompozytowe mają współczynnik Uf zredukowany do zaledwie 0,60 W/(m2•K) - standard to 1,20. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie stosowane pakiety szybowe są na tyle dobre, że to właśnie rama staje się mniej energooszczędnym elementem okna.

Doskonała sztywność kompozytowych profili sprawia przy tym, że nawet duże okna można oszklić bardzo ciężkimi dwukomorowymi (z 3 szybami) pakietami szybowymi. Połączenie bardzo ciepłych ram i dobrego oszklenia powoduje, że okna REHAU uzyskały certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Nowoczesne okna pozwalają zmniejszyć straty energii cieplnej z wnętrz nawet o ¾, w porównaniu ze stolarką montowaną jeszcze kilkanaście lat temu.

Ciepłe okna to przede wszystkim niższe rachunki za ogrzewanie. Z jednej strony zabezpieczają one wnętrza przed utratą energii, z drugiej strony duże przeszklenia umożliwiają pozyskiwanie darmowej energii słonecznej. Odpowiednio usytuowane - np. na południowej elewacji - "ogrzewają" pomieszczenia nawet w chłodne, ale słoneczne zimowe dni.  Właściwe usytuowanie stolarki okiennej jest jedną z podstawowych zasad budownictwa energooszczędnego. 

Okna jakie tylko chcesz

Okna REHAU to zakup na lata. Nie trzeba ich odnawiać, malować, ani konserwować w żaden sposób. Wystarczy zwykłe, regularne mycie.

Okna dostępne są w wielu kolorach. Dzięki temu dopasujemy je do stylu każdej elewacji. To nie wszystko. Profile okienne dostępne są także w wersji z aluminiowymi nakładkami KALEIDO COVER. Dzięki nim okna zyskają elegancki wygląd profili aluminiowych. 

Z myślą o tych, którzy cenią sobie naturalny wygląd, ale równocześnie doceniają zalety i trwałość nowoczesnych materiałów, powstały okleiny KALEIDO WOODEC. Ramy nie tylko wyglądają, jak wykonane z naturalnego drewna, one są takie również w dotyku. Z delikatną, matową powierzchnią i strukturą. Mamy więc zalety drewna, bez jego wad.

Źródło: REHAU

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także