Grzejnik jak mebel

Grzejnik jak mebel

Autor: Radosław Zieniewicz
16 maj 2017 18:06

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na remonty i liftingi wnętrz. Jeżeli planowana przez nas metamorfoza domu obejmuje montaż nowych grzejników, to bardzo dobrą propozycją są grzejniki kolumnowe Purmo Delta, które znacząco poprawią zarówno estetykę pomieszczenia, jak i komfort jego użytkowania.

Grzejniki Purmo Delta wyróżniają się wyjątkową trwałością dzięki zastosowaniu w procesie produkcji innowacyjnej technologii.

Wszystkie ich części połączone są ze sobą całkowicie laserowo, co zapewnia stuprocentową jednorodność materiału i sprowadza do absolutnego minimum ryzyko powstania korozji. Pod względem designu modele te przypominają z kolei tradycyjne grzejniki żeliwne, wprowadzając do pomieszczenia klasyczny szyk i elegancję.

Kolumnowe ogrzewanie

Sztandarową pozycją w ofercie grzejników kolumnowych Purmo jest Delta Laserline. W jego wyglądzie uwagę przyciąga przede wszystkim charakterystyczny kształt kolumn zewnętrznych o profilu zbliżonym do litery „D”, któremu modele Purmo Delta zawdzięczają swoją nazwę. Takie rozwiązanie gwarantuje większą powierzchnię oddawania ciepła w porównaniu z kolumnami o przekroju kołowym.

Co istotne, konstrukcja grzejnika zdecydowanie ułatwia czyszczenie urządzenia z kurzu, a w konsekwencji sprawia, że Delta Laserline celująco zdaje egzamin w pokoju alergika. Model dostępny jest w 27 standardowych wysokościach, a ponadto istnieje możliwość wykonania każdej wysokości od 300 do 3000 mm (z dokładnością co do milimetra) na indywidualne zamówienie.

Komfortowe grzanie

O komfortową temperaturę w naszej łazience zadbamy z pomocą Delta Twin M. Ten pionowy grzejnik o wysokich walorach dekoracyjnych odznacza się dużą mocą cieplną, dzięki czemu znajduje zastosowanie nawet w bardzo przestronnych pokojach kąpielowych. Do jego standardowego wyposażenia należy praktyczny drążek do suszenia ręczników.

Smukła konstrukcja sprawia, że Delta Twin M doskonale sprawdzi się również jako wyjątkowa ozdoba w salonie. Model dostępny jest w dwóch długościach (500 i 600 mm) oraz pięciu wysokościach (od 1000 do 2000 mm).

Grzejnik i mebel w jednym

W portfolio Purmo Delta znajdują się ponadto grzejniki, które posłużą nam nie tylko jako skuteczne źródło ciepła, ale także jako niebanalny mebel. Delta Column Bench, zalecany w szczególności do przedpokoju, to wyjątkowe połączenie grzejnika i ławy.

Charakteryzuje się poziomym układem kolektorów i opcjonalnie wyposażony jest w górny blat, wykonany z drewna bukowego. Model ten pomoże nam wygospodarować dodatkowe miejsce do siedzenia oraz szybko osuszyć mokre obuwie w deszczowe dni. Oferowany jest w czterech wysokościach (od 387 do 537 mm) oraz w pięciu długościach (od 1535 do 2835 mm).

Z kolei Delta Bar to grzejnik, który bardzo dobrze odnajdzie się również w roli bufetu. Jego zalety z pewnością docenimy podczas różnego rodzaju domowych uroczystości – ułatwi nam serwowanie przekąsek i napojów. W przypadku kuchni otwartej na salon lub jadalnię, Delta Bar wykorzystywany jest powszechnie jako element dzielący pomieszczenie na strefy użytkowe. Model dostępny jest w 2 wysokościach (940 i 1050 mm) oraz 3 długościach (720, 920 i 1120 mm).

Dodatkowym atutem grzejników z linii Purmo Delta jest możliwość wyboru wariantu kolorystycznego urządzenia. Do dyspozycji mamy szeroką paletę kolorów RAL, a także kolory specjalne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także