×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Grzejnik - materiał ma znaczenie

Grzejnik - materiał ma znaczenie

Autor: Wojciech Napora
20 marz 2020 12:45

Kiedyś grzejniki kojarzyły się z ciężką, żeliwną konstrukcją, którą starano się ukryć we wnętrzu, ograniczając jej widoczność. Dziś oferta na rynku jest bardziej urozmaicona, a wybór grzejnika nie kojarzy się z przykrą koniecznością. Co więcej, nie trzeba wybierać pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością.

Grzejniki żeliwne są odporne na korozję, ale bardzo długo się nagrzewają i ciężko utrzymać je w czystości. Co więcej, ich design pozostawia wiele do życzenia. Grzejniki stalowe często zajmują miejsce starych, żeliwnych urządzeń. Charakteryzują się lepszym stosunkiem mocy cieplnej do wielkości, a dbanie o ich czystość nie sprawia problemu. Pokrewne do nich są grzejniki chromowane.

Modele chromowane wykonane są ze stali, a następnie pokryte powłoką galwaniczną o wyjątkowym połysku. Przed złożeniem urządzenia każda z części jest dokładnie szlifowana, a po złożeniu szlifowane są także łączenia. Następnie powierzchnia wymaga wypolerowania – zdradza ekspert marki Luxrad Tomasz Zalewski.

Czytaj także: Dobre rozmieszczenie okien w domu. 

Grzejniki chromowane są nie tylko funkcjonalne. Wyróżniają się nowoczesnym designem i eleganckim wyglądem, dzięki czemu służą także jako dekoracja wnętrza.

Kolejnym materiałem używanym do produkcji grzejników jest aluminium. W jego przypadku charakterystyczny jest krótki czas nagrzewania oraz niewielka waga. Jedną z wad zaś, jest podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając grzejnik, warto wziąć pod uwagę materiał, ale także sposób zasilania grzejnika oraz pomieszczenie, w którym będzie podłączony. Grzejnik zamontowany w łazience może różnić się od tego przeznaczonego do salonu. Na przykład stal nierdzewna jest materiałem, który dobrze sprawdzi się dla grzejników łazienkowych, ponieważ w tym pomieszczeniu wilgotność powietrza jest zdecydowanie wyższa niż w innych przestrzeniach. 

Zobacz także: Pomysł na salon - 10 pięknych aranżacji. 

Materiał, z którego wykonany jest grzejnik, nie jest zatem bez znaczenia. W zależności od pomieszczenia oraz cech grzejnika, na których nam zależy, inny będzie wybór materiału produkcyjnego. Nie ulega wątpliwości, że należy zapoznać się ze specyfiką każdego tworzywa, zanim dokonamy zakupu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także