×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Grzejnik - ważny element wystroju wnętrz

Grzejnik - ważny element wystroju wnętrz

Autor: Wojciech Napora
12 marz 2017 12:02

Wybór odpowiedniego źródła ciepła to jedna z najważniejszych kwestii podczas projektowania wnętrz. Aby zadbać o optymalną temperaturę w naszym domu – obok mocy grzejnika, pod uwagę należy wziąć również jego lokalizację w pomieszczeniu.

Planując rozmieszczenie grzejników, najlepiej trzymać się ogólnej zasady, w myśl której urządzenie grzewcze powinno być zamontowane w miejscu występowania największych strat ciepła, tj. najczęściej na ścianie zewnętrznej pod oknem. W ten sposób zyskamy pewność, że grzejnik będzie pracował najbardziej wydajnie. Trudność może jednak polegać na dopasowaniu urządzenia do poprawnej lokalizacji – niskie parapety czy duże przeszklenia czasami zmuszają nas do szukania rozwiązań innych niż grzejniki naścienne o standardowych rozmiarach. W takim przypadku warto skorzystać z przygotowanej przez markę Purmo propozycji w postaci grzejników płytowych o wysokości 200 mm. 

Zależnie od m.in. kubatury pomieszczenia, Purmo Ventil Compact o wysokości 200 mm może stanowić zarówno samodzielne źródło ciepła, jak i uzupełnienie instalacji grzewczej. Doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym, sypialni, holu czy kuchni. Niekwestionowaną zaletą Purmo Ventil Compact o wysokości 200 mm jest możliwość jego zamontowania nie tylko jako grzejnika ściennego, ale także, przy wykorzystaniu specjalnych stojaków, jako grzejnika stojącego – rozwiązanie to jest szczególnie zalecane do pomieszczeń z przeszklonymi ścianami zewnętrznymi. Płytę czołową tego modelu charakteryzują wyraźne pionowe przetłoczenia.

Z kolei Purmo Plan Ventil Compact o wysokości 200 mm to grzejnik o minimalistycznym designie, z gładką płytą czołową, która nałożona jest na płytę profilowaną. Model idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrze, a jeżeli zdecydujemy się na odważny wariant kolorystyczny (w ofercie dostępne są kolory RAL oraz kolory specjalne), to niewątpliwie uzyskamy bardzo ciekawy efekt aranżacyjny. Oszczędną stylistyką odznacza się również Purmo Ramo Ventil Compact o wysokości 200 mm, z tą różnicą, że jego płyta czołowa urozmaicona jest delikatnymi przetłoczeniami poziomymi na całej długości grzejnika.

Wszystkie modele grzejników płytowych o wysokości 200 mm z portfolio Purmo dostępne są aż w 14 długościach: od 600 do 3000 mm. Dzięki temu bez problemu dopasujemy pod względem rozmiaru grzejnik do miejsca jego instalacji, zachowując harmonijne proporcje pomiędzy długością urządzenia a szerokością okna czy też szklanej ściany.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także