PARTNER PORTALU
Inteligentne ogrzewanie dopasowane do rytmu twojego życia

Inteligentne ogrzewanie dopasowane do rytmu twojego życia

Autor: Radosław Zieniewicz
24 cze 2017 10:38

Na rynku dostępny jest ogrzewacz wody, z cyfrowym sterowaniem, który dostosowuje się do rytmu życia rodziny. Zarządzamy jego pracą poprzez przenośny sterownik z wyświetlaczem LCD. W porównaniu z klasycznym ogrzewaczem, pozwala uzyskać do 20% oszczędności energii w skali roku, a także wydłużyć okres eksploatacji niemal 2-krotnie.

Dzięki zaawansowanej elektronice, ogrzewacz wody Vizengo, codziennie zbiera i analizuje dane o swej pracy. Dopasowuje się do potrzeb i oczekiwań użytkownika, a także rytmu jego życia. Dzięki temu przyczynia się do znacznej redukcji kosztów domowego budżetu. Dostosowując, w sposób ciągły, przygotowanie ciepłej wody, gwarantuje, że nigdy jej nie zabraknie.

 Przenośny ekran LCD

Urządzenie wyposażone jest w przenośny sterownik, który posiada wyświetlacz LCD. Dzięki temu zarządzamy jego pracą, z dowolnego miejsca w domu, gdyż sterownik możemy zamontować:

 • - na ścianie
 • - na urządzeniu
 • - lub ustawić gdziekolwiek chcemy.

Ekran możemy zablokować tak, by dzieci podczas zabawy, nie mogły wprowadzić żadnych zmian.

3 tryby pracy

Możemy wybrać jeden z 3 trybów pracy ogrzewacza:

 • 1. Serenite (oszczędność).
 • Nie musimy nic robić, gdyż Vizengo, na podstawie historii poprzednich tygodni, obliczy zapotrzebowanie na c.w.u. Poza tym dopasuje wydajność pracy na wypadek nadmiernego zapotrzebowania na ciepłą wodę.
 • 2. Controle (sterowanie).
 • Można dowolnie określić niezbędną ilość ciepłej wody i zaprogramować kolejny tydzień. Poza tym odczytujemy rozbieżności pomiędzy planowaniem, a realnym zużyciem.
 • 3. Absence (nieobecność).
 • Podczas dłuższej nieobecności użytkowników (np. wakacje, ferie zimowe) Vizengo ograniczy podgrzewanie wody do minimum. Jeśli nieobecność nieoczekiwanie przedłuży się, przygotowanie wody zostanie wstrzymane i wznowione dopiero po powrocie mieszkańców.

Ochrona antykorozyjna zbiornika

 • 1. Anoda hybrydowa (połączenie tytanowej z magnezową), wraz z akumulatorem o dużej wydajności i inteligentną elektroniką.
 • 2. System ACI Hybride, który zapewnia natychmiastową ochronę dynamiczną, odporną nawet na wodę bardzo agresywną.
 • 3. Emalia ceramiczna, która wzbogacona jest pierwiastkami metali szlachetnych (tytan i tlenek miedzi).

Dzięki funkcji autodiagnostyki własnej, w wypadku usterki, na ekranie pojawi się informacja o konieczności wezwania instalatora, wraz z kodem usterki. Serwis Atlantic Polska gwarantuje maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin od momentu zgłoszenia usterki. Firma udostępnia bezpłatną infolinię serwisową, która czynna jest całą dobę. Użytkownik może również zgłosić i śledzić usterkę poprzez stronę internetową.

Model naścienny, o pojemności 150 l kosztuje 2 509 zł, natomiast modele stojące 200 l i 300 l odpowiednio 2 635 zł i 2 823 zł.

Wybieramy instalację fotowoltaiczną do domu. Przeczytaj więcej!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także