Inteligentne zabezpieczenie przed zalaniem domu

Inteligentne zabezpieczenie przed zalaniem domu

Autor: Radosław Zieniewicz
15 maj 2017 14:54

Idea smart living z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Głównymi zadaniami nowoczesnych technologii jest optymalizacja codziennych czynności, ale także zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju, np. ostrzegając przed możliwością zalania. Jak często wychodząc z domu obawiamy się awarii pralki czy pęknięcia rury?

Inteligentny dom to nie tylko zoptymalizowany system stereo czy automatycznie zapalane światła. Technologiczne ciekawostki niosą za sobą również głębszy wymiar – zapewniają bezpieczeństwo i chronią domowników przed niebezpieczeństwem.

To podstawowe zadania innowacyjnych produktów marki Grohe: czujnika wody Grohe Sense oraz modułu sterującego siecią wodociągową Grohe Sense Guard.

Te sprytne technologie powstały, by rozwiązywać problem zagrożeń, takich jak zalanie domu. Ankieta  przeprowadzona przez Grohe pokazała, że wielu ludzi nie ma świadomości ryzyka związanego z wyciekiem wody.

Zabezpieczenie przed zalaniem

Połowa gospodarstw domowych w Europie przynajmniej raz doświadczyła zniszczeń spowodowanych przez wodę – to znacznie więcej niż podejrzewali respondenci. Według raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Ubezpieczeniowego aż 93% przypadków można było zapobiec.

To właśnie zapobieganiu służą najnowsze rozwiązania Grohe. Na czym polega ich działanie? Grohe Sense monitoruje poziom wilgotności, wykrywa przecieki i za pomocą aplikacji na smartfon wysyła powiadomienia w wypadku wystąpienia problemu. Wystarczy umieścić go na podłodze, by wykrywał zalanie, monitorował poziom wilgotności oraz temperaturę w pomieszczeniu.

Umieszczenie kilku urządzeń w różnych pomieszczeniach pozwala na natychmiastowe powiadamianie właściciela o każdej sytuacji awaryjnej, co daje szansę na szybką reakcję.

Natomiast Grohe Sense Guard, zainstalowany na głównym wodociągu, natychmiast odcina doprowadzenie wody w przypadku pęknięcia rury. Co więcej, moduł eliminuje również ryzyko zamrożenia czy małych wycieków. Urządzenie to zamontowane na głównym dojściu wody przez profesjonalistę, automatycznie odcina doprowadzenie wody w przypadku sytuacji awaryjnej.

Ten innowacyjny system opiera swoje działanie na technologii LAN oraz obsłudze za pomocą aplikacji Grohe Ondus na smartfony. Oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki stałemu monitorowaniu i kontroli – kiedykolwiek, gdziekolwiek.

Użytkownicy są powiadamiani o każdej sytuacji, która może grozić zalaniem. Grohe Sense Guard daje możliwość odcięcia dopływu wody z poziomu aplikacji i tym samym zapobiec większym zniszczeniom. Dodatkowo, aplikacja posiada funkcję, która śledzi zużycie wody w domu.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bezpieczeństwo, szczególnie w domu, jest kwestią nadrzędną. Warto więc, wykorzystując najnowsze osiągnięcia techniki, zabezpieczyć się przed zalaniem czy nadmiarem wilgoci.

Jak mówi Michael Rauterkus, Ceo w firmie Grohe: możesz cieszyć się spokojem umysłu, podczas gdy Grohe Sense i Grohe Sense Guard troszczą się o bezpieczeństwo twojego domu.

W końcu zamiast martwić się o ochronę swojego lokum, lepiej oddać się przyjemnościom podczas wakacji czy spotkań z przyjaciółmi. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także