Łazienka idealna dla dziecka

Łazienka idealna dla dziecka

Autor: Radosław Zieniewicz
04 cze 2017 09:14

Dobra łazienka to taka, która spełnia wymagania wszystkich członków rodziny. Tymczasem na etapie jej projektowania i wyposażania często zapomina się o jej najmłodszych członkach. Dzieciaki uwielbiają kąpiele i beztroskie zabawy w wodzie! Wystarczy odrobina wyobraźni, aby stworzyć im miejsce odpowiadające ich potrzebom.

Rzadko zdarza się, że rodzina postanawia wyposażyć oddzielną łazienkę tylko dla dzieci, choć i takie sytuacje mają miejsce. Nas interesuje jednak co innego – wzięcie pod uwagę pozornie nieistotnych detali wyposażenia, które uczynią naszą łazienkę bardziej funkcjonalną dla każdego – dużego i małego!

Jak wiadomo, podczas kąpielowych harców często dochodzi do sprzeczności interesów między rodzicami i dziećmi. Jedni życzyliby sobie, aby łazienka była zawsze sucha i czysta, drudzy cieszą się najbardziej z wodnych esów-floresów na ścianie. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór głębokiego brodzika, w którym maluchy będą mogły poczuć się jak w wannie.

Zamykane ścianki prysznica pozwolą dzieciom dać upust swojej energii a rodzicom odetchnąć z ulgą – sprzątanie po kąpieli ich pociech będzie dużo łatwiejsze. Także zużycie wody przy regularnym napełnianiu głębokiego brodzika może okazać się zdecydowanie mniejsze niż w przypadku częstych kąpieli w wannie.

Jeśli jednak posiadamy już wannę i nie chcemy z niej rezygnować, możemy pomyśleć o wzbogaceniu jej w akcesoria, dzięki którym kąpiel malucha będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Są to wszelkiego rodzaju siedziska, uchwyty i elementy antypoślizgowe, które zwiększą komfort korzystania z łazienki nie tylko młodszych, ale również starszych członków rodziny.

Sanplast chce zaspokoić potrzeby kąpielowe wszystkich mieszkańców domu, dlatego posiadamy tak zróżnicowaną ofertę. Często rodzice z małymi dziećmi często wybierają głębokie brodziki, bądź wanny. Rodzice starszych dzieci preferują bardziej płaskie brodziki. Nasz asortyment to spektrum rozwiązań dla każdego. Zawsze hołdujemy zasadzie, że bezpieczeństwo to podstawa. Wprowadzamy rozwiązania takie jak np. Pro Safe System- powłokę antypoślizgową trwale aplikowaną na powierzchnię brodzika. Jest to często stosowane rozwiązanie właśnie w przypadku małych dzieci, bądź osób starszych – komentuje Robert Rachowski, menedżer produktu Sanplast.

Pełna ochrona dziecka przed poparzeniami w łazience. Przeczytaj artykuł!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także