Minimalistyczna kuchnia w amerykańskim stylu

Minimalistyczna kuchnia w amerykańskim stylu

Autor: Wojciech Napora
14 kwi 2017 07:40

Model kuchni NY łączy nawiązania do klasycznych amerykańskich kuchni z minimalizmem. Charakterystyczne są tu frezowane fronty wyspy i wysokich szaf, wykończone w matowym grafitowym lakierze.

Spośród innych modeli producenta (ZAJC), NY wyróżnia się zastosowaniem dużej ilości stalowych elementów. Wykonane są z nich fronty witryny oraz uchwyty w formie długich, ustawionych pod kątem listew. Błyszczące metalowe powierzchnie zestawione są z ciepłym odcieniem naturalnego dębowego forniru, który pojawia się w wewnątrz wysokiej zabudowy.

Kuchnia NY ma również specjalnie zaprojektowane organizery do szuflad. Pozwalają one na swobodne formowanie przegródek przy pomocy ruchomych stalowych elementów wsuwanych w żłobienia drewnianej podstawy. Blat wyspy wykonany został z kamienia spiekowego Lapitec. Nie wchłania on płynów, jest odporny na plamy, a ponadto charakteryzuje się wysoką twardość i jest odporny na uszkodzenia. W modelu materiał zastosowano w porowatym wykończeniu „Vesuvio”, które przypomina płomieniowany i szczotkowany granit.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także