Nowe możliwości aranżacji łazienki

Nowe możliwości aranżacji łazienki

Autor: Wojciech Napora
11 kwi 2017 13:58

Łazienka staje się coraz bardziej miejscem dbania o dobre samopoczucie, wykorzystywanym do regeneracji i wypoczynku. Oprócz funkcjonalności również atmosfera odgrywa istotną rolę.

Firma Alape oferuje różnorodne rozwiązania dla wysokiej jakości i estetycznego wzornictwa łazienki. Dwie specjalne emalie „Bicolor” i „Metallic Dark Iron” to nowe możliwości projektowania umywalek. Nadają one sprawdzonej geometrii nowy wygląd oraz charakterystyczny wyraz.

„Metallic Dark Iron” to nowa emalia. Jest to urocza, bardzo elegancka alternatywa dla klasycznej bieli, stanowiąca wyjątkowy akcent w łazience. Z „Metallic Dark Iron” Alape przesuwa trend projektowania wnętrz w kierunku produktów z metalicznymi efektami. Jednak ta szczególna cecha produktu pozostaje ukryta na pierwszy rzut oka: powierzchnia ma metaliczny połysk i mieni się różnymi odcieniami w zależności od geometrii i perspektywy. Ze względu na wysoki stopień odbicia, powierzchnia wtapia się w otaczające je materiały i dostosowuje się do otoczenia. Jest to szczególnie wdzięczne w przypadku zaokrąglonych i owalnych kształtów umywalek Alape.

Z „Bicolor” Alape wyznacza nowy trend dla umywalek. Powierzchnia ta łączy dwa kontrasty: czarny z białym oraz matowy z błyszczącym. Precyzja i dokładność przejścia pomiędzy dwoma kolorami podkreślają delikatne właściwości okrągłych umywalek o grubości 3 mm. Zanikający zewnętrzny łuk wykonany jest w odcieniu matowej czerni, więc biała wewnętrzna powierzchnia jest, nawet z zewnątrz, postrzegana jako precyzyjna krawędź. Również akcesoria do umywalki – pierścień montażowy i mocowanie ścienne dostępne są w matowej czerni, podczas gdy korek pokryty jest białą emalią.

Obie powierzchnie są twórczo inspirujące i zostawiają dużo swobody, zwłaszcza w przestrzeni projektu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także