×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna strefa prysznicowa bez barier

Nowoczesna strefa prysznicowa bez barier

Autor: Wojciech Napora
11 lip 2017 09:00

Łazienka przystosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową musi spełniać wysokie wymogi pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności, a także komfortu.

Bariera: progi i stopnie

Zachowanie jednego, równego poziomu posadzki w całej łazience pozwala zapewnić bezpieczeństwo i swobodę poruszania się. W takim przypadku w strefie prysznicowej zamiast tradycyjnego brodzika doskonale sprawdzą się rozwiązania podpłytkowe. Dzięki nim możliwe jest zniwelowanie wszelkich progów i nierówności, które utrudniają swobodne wejście czy wjechanie wózkiem inwalidzkim do kabiny.

RadaDrain to kompletny system odwodnienia, w skład którego wchodzi mata uszczelniająca, wbudowany odpływ liniowy lub kratka oraz syfon o wysokiej przepustowości. Ofertę uzupełniają ruszty, dostępne w kilku wariantach wzorniczych. Zaletą tego typu rozwiązań jest m.in. szczelność oraz łatwy i szybki montaż. Brodziki podpłytkowe Radaway występują w wielu kształtach i rozmiarach. Do wyboru mamy zarówno modele kwadratowe, prostokątne, jak i pięciokątne. Płyty prysznicowe RadaDrain mogą być także wykonane na wymiar.

W ofercie znajdziemy także tradycyjne, niskie brodziki, z powierzchnią o antypoślizgowych właściwościach, np. z serii Zantos.

Bariera: wąskie wejście

Kabina prysznicowa dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową powinna zapewniać komfort użytkowania, między innymi dzięki szerokiemu wejściu.

Firma Radaway proponuje kabiny prysznicowe z drzwiami składanymi –modele KDJ B i KDD B, które występują w seriach Eos oraz Fuenta i Essenza New. Ich zaletą jest m.in. sposób otwierania drzwi. Takie rozwiązanie umożliwia swobodne wejście lub wjazd wózkiem do strefy prysznicowej. Modele z serii KDD B i KDJ B mogą być montowane bezpośrednio na podłodze bez listwy progowej, co dodatkowo przekłada się na komfort użytkowania i brak barier w postaci progów.

W ofercie znajdziemy także kabiny typu walk-in. Seria Modo New to doskonała propozycja dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Tafle szkła, połączone za pomocą stabilnych wsporników, budują otwartą i funkcjonalną przestrzeń prysznicową.

Kabiny z serii Modo New mogą być montowane na brodziku lub bezpośrednio na posadzce. Montaż z pominięciem brodzika zapewnia wygodny, bezprogowy dostęp do przestrzeni kąpielowej. Wszystkie modele kabin wykonane zostały z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 8 mm. Z kolei dzięki usłudze Na Miarę, kabinę walk-in można także dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Bariera: brak podparcia

Kolejnym niezwykle ważnym elementem wyposażenia strefy prysznicowej są różnego rodzaju uchwyty, podpory i siedziska, które wpływają na komfort korzystania z prysznica przez osoby starsze i niepełnosprawne. Pozwalają także zachować równowagę i warunkują samodzielne korzystanie z kabiny. Dzięki usłudze Na Miarę, istnieje możliwość stworzenia indywidualnej przestrzeni prysznicowej i dopasowania kabiny do każdej zabudowy. Przykładem takiej realizacji jest kabina prysznicowa, którą dostosowano do komfortowego siedziska.

Czytaj także: Niespotykany duet w łazience.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także