Nowoczesny budynek: zobacz jak wykorzystano możliwości okien dachowych

Nowoczesny budynek: zobacz jak wykorzystano możliwości okien dachowych

Autor: Katarzyna Masłowska
04 marz 2020 10:46

Nowoczesny design budynku wyróżnia się na tle zabudowy w miejscowości Richmond, stolicy stanu Virginia – jednego z najstarszych miast w USA. Budynek charakteryzuje się dużą liczbą okien o dużej powierzchni przeszklenia oraz modną, ciekawą elewacją.

Budynek jest w całości utrzymany w zimnej kolorystyce – dominują szarości oraz odcienie niebieskiego. Natomiast pokrycie dachu stanowi szara blacha na rąbek, a jego bogatym uzupełnieniem są jedne z najbardziej wrażeniowych i funkcjonalnych okien dachowych Fakro – balkonowe FGH-V Galeria i FDY-V Duet proSky, zamontowane w zespoleniu.

Zobacz także: Mały dom: idealne 112 metrów z pięknym tarasem

Okna te idealnie wkomponowały się w pokrycie dachu dzięki dobrze dobranej kolorystyce oblachowania. Elewacja wykonana z paneli z blachy w tym samym kolorze stanowi dopełnienie designu. Dzięki zaprojektowaniu dachu o kącie nachylenia 45° oraz możliwości montażu okien dachowych z dużą powierzchnią przeszklenia wykonawca mógł zagospodarować poddasze projektując w nim mieszkania.

To Cię zainteresuje: Biała kuchnia. 20 pięknych wnętrz z Polski

Z uwagi na przepisy budowlane, w tym miejscu nie można było wybudować budynku wyższego niż 2 piętra. Tak więc w tej realizacji okna spełniły nie tylko swoją główną funkcję, jaką jest doświetlenie pomieszczeń na poddaszu, ale umożliwiły zbudowanie większej liczby mieszkań. Tutaj należą się słowa uznania dla twórcy projektu, samego architekta. Nowatorskie okna charakteryzuje wysoka estetyka i funkcjonalność.

Z zewnątrz zespolone okna Galeria i proSky wyglądają identycznie, dzięki czemu idealnie ze sobą współgrają wizualnie. Natomiast wewnątrz duże okna balkonowe zwiększają przestrzeń użytkową przekształcając się w balkon. Z kolei okna proSky pozwalają w pełni podziwiać otoczenie, ponieważ podwyższona oś obrotu umożliwia podejście do krawędzi otwartego okna nawet wysokiej osobie.

Nazwa budynku Budynek wielorodzinny
Miejsce Richmond, stan Virginia, USA
Architekt: ADO Architecture Design, Richmond
Wykonawca Lewis, Richmond
Zastosowane produkty Fakro:
Okna o dużej powierzchni przeszklenia:
• balkonowe 22 x FGH-V Galeria
• o podwyższonej osi obrotu: 26 x FDY-V Duet proSky

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także