×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Nowoczesny dom z nowoczesnym dachem

Nowoczesny dom z nowoczesnym dachem

Autor: Radosław Zieniewicz
04 lip 2017 09:11
Aktualizacja: 04 lip 2017 12:03

Dachówka czy blacha? To dylemat, przed którym staje większość osób budujących dom. Jednak coraz więcej marzących o własnych czterech ścianach stawia na nowoczesne, minimalistyczne bryły, a dla tych lepszym uzupełnieniem jest blachodachówka. W odpowiedzi na te potrzeby, wiodący polski producent pokryć dachowych – Blachotrapez, wprowadził na rynek nowy produkt. Tysenia to jednomodułowa blachodachówka płaska, która doskonale wpisuje się w założenia współczesnej architektury.

Tysenia to nowoczesne rozwiązanie dachowe dla inwestorów poszukujących wyjątkowego efektu wizualnego. Minimalistyczny, surowy wygląd blachodachówki harmonizuje z aktualnymi trendami architektonicznymi, a płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie. Prostolinijną formę Tysenii zdobi finezyjne, potrójne przetłoczenie dodające elegancji całej połaci dachu.

Dodatkowo, cechą charakterystyczną produktu jest niski – 2,5 milimetrowy profil. Tysenia może być montowana zarówno jako pokrycie dachowe, jak i oryginalne wykończenie elewacji. Ponadto płaska blachodachówka jest wyjątkowo lekka, dzięki czemu sprawdzi się idealnie nie tylko w nowoczesnym budownictwie, ale również w przypadku renowacji dachów starych budynków.

Jakość i ochrona dachu

Nowość w ofercie Blachotrapezu wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Najwyższej klasy blacha, dostarczana przez renomowane koncerny hutnicze: thyssenkrupp – lidera światowego rynku czy Tata Steel , gwarantuje trwałość na lata.

Materiał wsadowy blachodachówki zabezpiecza wyjątkowo trwała powłoka o grubości nawet 200 μm. Dzięki czemu produkt jest wyjątkowo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i ekstremalne warunki pogodowe, stanowiąc doskonałą ochronę dachu. Tysenia to precyzja w każdym szczególe i jakość potwierdzona pisemną gwarancją, która może wynosić nawet do 40 lat.

Produkt dostępny jest w trzech  powłokach, zarówno w wersji matowej, jak i z połyskiem: Pladur Wrinkle thyssenkrupp, Pladur Relief iceCrystal thyssenkrupp, Colorcoat HPS200 Ultra Tata Steel oraz w bogatej gamie kolorystycznej.

Po prostu uniwersalna

Tysenia jest dostępna jako blachodachówka jednomodułowa i może być układana na dachach o pochyleniach już od 25°. Jednomodułowość umożliwia krycie zarówno w sposób tradycyjny, jak i na cegiełkę, dzięki czemu ograniczamy ilość odpadów przy montażu pokrycia. Tysenia jest niesymetryczna i powinna być układana od strony lewej do prawej.

Dodatkowo posiada niewidoczny system mocowania, dzięki czemu pokryty nią dach prezentuje się wyjątkowo minimalistycznie. Niski profil gwarantuje szeroką powierzchnię krycia, co korzystnie wpływa na ekonomiczność produktu. Udogodnieniem jest także łatwy transport na plac budowy, a następnie na dach.

Ponadto dach pokryty Tysenią jest trwały i nie wymaga tak częstych zabiegów konserwacyjnych, jak pokrycie z dachówki ceramicznej.

Kompletny system dachowy

Aby zapewnić optymalne funkcjonowanie pokrycia, Blachotrapez oferuje elementy do kompleksowego wykończenia dachu. Najwyższą jakość krycia zapewniają kompletne systemy akcesoriów dachowych, elementów wykończeniowych, blach płaskich, uszczelnień i mocowań.

Okna dachowe, które poprawią komfort energetyczny w twoim domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także