PARTNER PORTALU
Ogrzewanie w domku letniskowym

Ogrzewanie w domku letniskowym

Autor: Wojciech Napora
06 maj 2019 18:00

Domki letniskowe i działki od zawsze są odskocznią od codziennego życia, miejscem gdzie można wypocząć, a także spotkać się z rodziną czy znajomymi. Szczególnie dla mieszkańców miast są one okazją do obcowania z przyrodą. Domki i altany na działkach najczęściej użytkowane są sezonowo, w zależności od naszego wolnego czasu i pogody.

Pogoda lubi płatać figle, dlatego w domku letniskowym czy działkowej altanie nie powinno zabraknąć ogrzewania. Oczywiście nie ma konieczności montowania w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Warto natomiast zakupić niedrogi grzejnik konwekcyjny, który uruchomimy podczas naszej obecności.

Przydatne ogrzewanie

Pogoda może płatać figle przez cały rok. Temperatury w czasie wiosny i jesieni bywają niskie, a chłodne poranki czy wieczory nie są niczym dziwnym nawet w lipcu czy sierpniu. Dlatego, aby komfortowo korzystać z domków letniskowych i altan, należy wyposażyć je w ogrzewanie.

Pełna instalacja grzewcza?

Jeśli nie planujemy całorocznego użytkowania tych obiektów, a jedynie krótkie pobyty podczas ciepłych miesięcy - nie musimy montować w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej, która wymaga:

- rozprowadzenia rur i zamontowania grzejników
- zakupu kotła i miejsca na opał
- zabezpieczenia przed mrozem podczas zimy.

Rozwiązaniem grzejniki elektryczne

O odpowiednią temperaturę w domku letniskowym zadbają grzejniki elektryczne, które mogą być uruchamiane sporadycznie - gdy spędzamy czas na działce, a temperatura jest niewystarczająca. Ich zaletą jest:

- szybkie nagrzewanie pomieszczeń
- prosta instalacja - wystarczy podłączenie do prądu
- brak konieczności zakupu kotła i rozprowadzenia rur, a co za tym idzie - nie musimy wykonywać przeróbek, ani wygospodarowywać miejsca, którego zwykle brakuje w takich budynkach.

Niedrogie grzejniki konwekcyjne

Optymalnym rozwiązaniem dla domków letniskowych i altan są grzejniki konwekcyjne - najtańsze spośród grzejników elektrycznych (kosztują kilkaset złotych, czyli mniej niż grzejniki promieniujące czy radiacyjne). Wykorzystują one efekt unoszenia się ciepłego powietrza, które szybko rozchodzi się w ogrzewanym pomieszczeniu.

Także w wersji stojącej

Jednym z konwektorów, który można stosować okazjonalnie w domkach letniskowych, jest grzejnik F119, którego moc wynosi od 500 W do 2500 W. Wyprodukowano go nie tylko w tradycyjnej wersji wiszącej, ale także stojącej (komplet nóżek w opakowaniu). Urządzenie to wyposażone jest w przewód elektryczny zakończony wtyczką Euro. Możemy ustawić go więc w dowolnym miejscu, a następnie zmieniać jego położenie według potrzeb.

Jakie funkcje?

Ten grzejnik konwekcyjny z oferty Atlantic Polska gwarantuje bardzo krótki czas nagrzewania. 99 procent pobieranej przez niego energii, zamieniane jest w ciepło ogrzewanego pomieszczenia.

Urządzenie posiada:

- niskotemperaturowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym
- elektroniczny termostat z mikroprocesorem i płynną regulacją temperatury w zakresie od 7 do 30 st. C. (możemy kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1 st. C.)
- system Clip&go, który umożliwia bardzo szybki i prosty montaż/demontaż
- możliwość współpracy z programatorem, a także sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu będziemy oszczędzać energię.

Źródło: Atlantic Polska

Czytaj także: Dobieramy moc kotła kondensacyjnego.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także