PARTNER PORTALU
Osłony okienne ochronią cię przed żarem słońca

Osłony okienne ochronią cię przed żarem słońca

Autor: Radosław Zieniewicz
07 cze 2017 14:56

Przed nami najgorętszy okres roku, który potrafi uprzykrzyć życie nawet największym miłośnikom słońca. Przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach nie jest przyjemne, a nadmierne używanie klimatyzacji może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i dodatkowo zwiększa koszty eksploatacji obiektu. Warto zadbać więc o wyposażenie wnętrz w nowoczesne osłony okienne, które, dobrze zamontowane, zapewnią nam komfort nawet w czasie upalnego lata.

Osłony okienne pełnią ważną rolę w każdym budynku – nie tylko chronią prywatność, lecz także pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Pozbawione ich pomieszczenia są podatne na nagrzewanie, ponieważ promienie słoneczne swobodnie przenikają przez szyby i po zetknięciu ze znajdującymi się w środku przedmiotami zamieniają się w ciepło. Przed nadejściem upałów warto więc rozważyć zakup i montaż produktów, które zapewnią komfort przebywania w zamkniętych przestrzeniach.

Dopasuj wybór do potrzeb

Przed zakupem osłony okiennej należy zadać sobie kilka istotnych pytań – wyrób musi przede wszystkim być dostosowany do konkretnego wnętrza i jego specyfiki. Miejsca takie jak np. salon potrzebują zwiększonego dopływu promieni słonecznych, więc sprawdzą się tam produkty z wyższą przepuszczalnością światła. Odwrotnie będzie zaś w sypialni czy garderobie, gdzie konieczne jest zachowanie prywatności.

Najczęściej spotykane w domach są rolety wewnętrzne, zasłony lub żaluzje. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z „palącym problemem” może okazać się właśnie wybór wewnętrznych rolet materiałowych. Dają one ochronę przed nasłonecznieniem, przez co  zapobiegają również tworzeniu się refleksów na ekranach monitorów.

Rolety, dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej ograniczają do minimum przenikanie światła słonecznego, można je swobodnie odsłaniać lub zasłaniać nawet przy uchylonym oknie.  Wewnętrzne rolety materiałowe polecane są zwłaszcza na poddasza, które są szczególnie narażone na działanie ostrego światła.

W sezonie letnim sprawdzą się również żaluzje plisowane, które spełniają funkcję zaciemniającą i dekoracyjną. Ten produkt powinien zadowolić odbiorców poszukujących oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań.

Wysokiej jakości żaluzje plisowane wykorzystują bowiem szereg usprawnień ułatwiających ich obsługę,  m.in. samohamujący mechanizm, prowadnice boczne i płaską kasetę osłaniającą oraz możliwość prowadzenia za pomocą sztycy.

Rolety zewnętrzne

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet zewnętrznych. Stanowią one wsparcie dla pracy klimatyzatorów, ograniczając koszty eksploatacji pomieszczeń. Specjalne systemy otwierania zintegrowane z prowadnicą chronią prywatność, zapobiegając powstawaniu prześwitów.

Coraz więcej osób decyduje się także na zakup osłon okiennych skutecznie absorbujących ciepło  słoneczne już na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem do zastosowania zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych, jest markiza zewnętrzna, która oprócz ochrony przed nagrzewaniem się wnętrz, spełnia wiele innych funkcji, m.in. zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapewnia prywatność przy jednoczesnym widoku na zewnątrz, a także działa jak moskitiera.

Absorbuje ona promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz oraz chroni przed powstawaniem szkodliwych dla oczu refleksów świetlnych. Markiza zasilana z akumulatorów solarnych jest bardzo łatwa w obsłudze, gdyż posiada 3 tryby pracy, w tym jeden automatyczny,  w którym zasłona rozwija i zwija się samoczynnie w zależności od stopnia nasłonecznienia, dzięki specjalnemu panelowi fotowoltaicznemu reagującemu na promieniowanie słoneczne.

Gdy już wybraliśmy właściwą osłonę, montaż najlepiej zostawić fachowcom, którzy dzięki specjalistycznej wiedzy odpowiednio zainstalują wyrób. Producenci często uzależniają również gwarancję na produkt od tego, aby jego montażu dokonała rekomendowana ekipa fachowców.

Lato kojarzy się z relaksem i błogim odpoczynkiem. Nie każdy może jednak do woli korzystać z uroków pięknej pogody, a przebywanie w nagrzanych wnętrzach nie należy do przyjemnych. Zastosowanie nowoczesnych osłon okiennych zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania budynków, a odpowiednio zamontowane produkty będą bezproblemowo służyć przez długi czas. 

Wybieramy instalacje fotowoltaiczną do domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także