×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pasywne fasady i ogrody zimowe nie uszczuplają bilansu energetycznego budynku

Pasywne fasady i ogrody zimowe nie uszczuplają bilansu energetycznego budynku

Autor: Radosław Zieniewicz
17 wrz 2019 11:03

Energooszczędne domy nie muszą wyglądać szablonowo i standardowo. Dzięki najnowszym pasywnym rozwiązaniom stosowanym w stolarce otworowej energooszczędny dom ozdobiony pasywną fasadą zimową lub całorocznym ogrodem zimowym będzie prezentował się atrakcyjnie i oryginalnie. O najnowszych trendach w rozwoju energooszczędnej i pasywnej stolarki otworowej mówi Adam Dziendziel, dyrektor ds. marketingu w firmie Technika Okienna.

Jakie wymagania musi spełniać stolarka okienna, aby można ją sukcesywnie stosować w budownictwie energooszczędnym?

Nowe wymagania dla izolacyjności termicznej okien i drzwi dotyczą współczynnika przenikania ciepła – Uw. Od początku tego roku jego maksymalna, dopuszczalna wartość została obniżona o około 13-15 %. Dla okien fasadowych i drzwi nie może przekraczać 1,1 W/m2K, a dla okien dachowych 1,3 W/m2K. Nowe wymagania będą obowiązywać do końca 2020 roku. Później dopuszczalny wskaźnik izolacyjności ulegnie kolejnemu zaostrzeniu do 0,9 W/m2K dla okien fasadowych i drzwi oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych.

Czy ogród zimowy, bądź fasada zimowa może sprostać standardom stawianym energooszczędnym obiektom budowlanym?

W zasadzie, jeśli chodzi o ogrody zimowe obowiązują te same zasady. Nasze całoroczne ogrody zimowe drewniano-aluminiowe są projektowane i budowane w oparciu o konstrukcję szkieletową z drewna klejonego o odpowiedniej grubości. Parametry okien i drzwi muszą spełniać aktualne normy stolarki pasywnej. W przeszkleniach ścian i dachu stosujemy szkło hartowane oraz klejone warstwowo z ciepłą ramką dystansową. Pakiety trzyszybowe osiągają wartość Ug = 0,5 W/ (m2K) przy najwyższym poziomie zysków cieplnych (do 60%). Oczywiście bardzo istotny jest staranny ciepły i szczelny montaż.

Jakie oferowane przez Waszą firmę, produkty najlepiej wpisują się w trend zielonego i zrównoważonego budownictwa? W jaki sposób można je wykorzystać w sektorze zielonego lub zrównoważonego budownictwa?

Całoroczne pasywne ogrody zimowe przenoszą w niezwykły świat pełen światła, ciepła i przyrody, a jednocześnie dbają o wyciszenie, bezpieczeństwo oraz estetykę. Człowiek w naturalny sposób poszukuje naturalnego światła słonecznego. Nasze przeszklone konstrukcje pozwalają na spełnienie tego pragnienia. Po wybudowaniu stają się miejscem najczęściej i najchętniej użytkowanym przez domowników i gości. Pozwalają w komfortowych warunkach obcować bezpośrednio z otoczeniem (naturą) przez 12 miesięcy w roku. Nie uszczuplają jednocześnie bilansu energetycznego budynku.

O najnowszych rozwiązaniach stosowanych w produkcji energooszczędnej stolarki otworowej oraz rozwoju zrównoważonego budownictwa na w Polsce będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także