×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pełna ochrona przed poparzeniem w łazience

Pełna ochrona przed poparzeniem w łazience

Autor: Radosław Zieniewicz
25 maj 2017 11:37

Potrzeby konsumentów nieustannie się zmieniają. Szybki rozwój technologii determinuje rosnące wymagania związane komfortem i łatwością użytkowania oraz pełnym bezpieczeństwem. Czym charakteryzuje się więc łazienka na miarę XXI wieku? Z pewnością jest to elegancka przestrzeń o kojącym nastroju, wyposażona w innowacyjne sprzęty. By jednak w pełni cieszyć się najwyższej jakości relaksem, łazienka musi dawać również 100% bezpieczeństwa.

Konsumenci poszukują obecnie rozwiązań, które pozwolą im bez zmartwień przejść przez długi, pełen obowiązków dzień. Poszukując sprzętów do łazienki, stawiają przede wszystkim na niwelowanie ryzyka poparzenia.

Warto zadbać, by baterie łazienkowe były pomocne w zapewnieniu bezpieczeństwa w tym zakresie. Zestawy i systemy prysznicowe Grohe wyposażone są w technologie, które chronią nas przed nieumyślnym zetknięciem ze zbyt gorącą taflą wody lub powierzchnią baterii.

Najważniejszą z nich jest  Grohe  CoolTouch utrzymująca bezpieczną temperaturę powierzchni baterii. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego kanału chłodzącego i specjalnych łączeń w miejscach, w których gorąca woda dostaje się do termostatu, tworzy się bariera pomiędzy gorącą wodą, a chromowaną powierzchnią, dzięki czemu ryzyko oparzenia zostaje wyeliminowane.

Tę technologię stosuje się w bateriach termostatycznych, które stanowią element licznych systemów prysznicowych Grohe, np. Grohe SmartControl (26 250 000) czy Grohe Euphoria Cube XXL 230 (26 187 000).

 Nowoczesne technologie w nowoczesnej łazience

Technologie służące bezpieczeństwu są kluczem do nowoczesnej łazienki, która przyjazna jest również dzieciom i osobom starszym. Warto z ich pomocą zabezpieczyć się nie tylko przed nagrzewającą się powierzchnią baterii, ale także przed nagłymi zmianami temperatury płynącej z niej wody.

Technologia Grohe Turbostat, obecna we wszystkich termostatach Grohe, przez cały czas reaguje na zmiany dopływu gorącej i zimnej wody, zapewniając stałą temperaturę podczas kąpieli. Przycisk SafeStop zapobiega przypadkowej zmianie temperatury wody powyżej 38ºC. To idealne rozwiązanie zabezpieczające przed ciekawością dzieci jak i roztargnieniem osób starszych.

Dowiedz się jak nowocześnie umeblować łazienkę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także