Płytki uruchamiające do nowoczesnych łazienek

Płytki uruchamiające do nowoczesnych łazienek

Autor: Wojciech Napora
18 kwi 2017 09:32

Przedmioty o „płynnych” kształtach i miękkich liniach są obecnie zauważalnym trendem w aranżacji wnętrz, w tym również łazienek.

Taki design charakteryzuje również płytki Visign for More 105, stanowiące nową interpretację tej eleganckiej serii produktowej. Ich delikatnie zaokrąglone krawędzie w połączeniu z najwyższej klasy materiałami i typowym dla tej serii minimalistycznym wzornictwem, tworzą unikalną, ciekawą stylistycznie formę. Płytka Visign for More 105 jest dostępna również w wersji bezdotykowej czyli sensitive.

Nowa linia płytek uruchamiających Visign for More 105 to odpowiedź firmy Viega na aktualne trendy w nowoczesnej aranżacji łazienek. We współpracy z renomowanym studiem designerskim Artefakt z Darmstadt powstała nowoczesna interpretacja tej znanej serii płytek uruchamiających do WC. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów, takich jak szkło i aluminium o uszlachetnionej powierzchni, gwarantują one wyjątkową estetykę, trwałość i higienę.

Zarówno w modelach uruchamianych ręcznie, jak i w wersji bezdotykowej zastosowano sprawdzony mechanizm cięgna Bowdena. W płytkach Visign for More 105 sensitive jest on połączony ze znanym z wcześniejszych wersji elektronicznym mechanizmem, zasilanym sieciowo lub z baterii, co sprawdza się na przykład w łazienkach remontowanych.

W standardowej płytce Visign for More 105 wystarczy lekkie naciśnięcie przycisków, aby uruchomić spłukiwanie pełne lub oszczędne.

Żeby w jak najbardziej czytelny sposób odróżnić te funkcje, projektanci stworzyli charakterystyczne frezowane zagłębienie, które dzieli powierzchnię płytki na część dużą i małą. Visign for More 105 są dostępne w wersji szklanej w kolorze białym lub czarnym oraz w wersji aluminiowej chromowanej lub matowej z praktyczną powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców.

Aby uzyskać unikalny efekt głębi i wyeliminować charakterystyczne dla białego szkła zielonkawe zabarwienie, zastosowano specjalne szkło o grubości 6 mm. Satynowe wykończenie zagłębienia i krawędzi dodatkowo podkreśla wyrafinowany design płytek, który docenili już eksperci z branży.

Model Visign for More 105 został wyróżniony znakiem jakości „Design Plus powered by ISH 2017“ oraz prestiżową międzynarodową nagrodą iF Label.

Charakterystycznym elementem bezdotykowej płytki Visign for More 105 sensitive są dwa wyfrezowane poziome zagłębienia. Podkreślają one płaski wygląd płytki, a w połączeniu z delikatnie satynowaną powierzchnią dają atrakcyjny wizualnie efekt. Jednocześnie stanowią doskonały przykład udanego wzornictwa funkcjonalnego. Informują bowiem użytkownika w jednoznaczny sposób o bezdotykowej obsłudze oraz o 2-objętościowym mechanizmie spłukiwania. Wystarczy jedynie zbliżyć dłoń, a ukryty wewnątrz elektroniczny sterownik uruchomi spłukanie pełne lub oszczędne.

Płytka Visign for More 105 sensitive jest wykonana z ekskluzywnego szkła o grubości 6 mm. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów całkowicie wyeliminowano typowy dla białego szkła zielonkawy odcień.

Grubość całej płytki Visign for More 105 w wersji szklanej wynosi 8 mm, a w wersji aluminiowej 4,5 mm.

Najwyższa jakość wody użytkowej

Elektroniczna płytka Visign for More 105 sensitive jest przystosowana do aktywacji stworzonej przez firmę Viega funkcji Hygiene+, która zapobiega stagnacji wody użytkowej. Inteligentny system uruchamia się automatycznie po upływie określonego czasu od ostatniego spłukania, nie dopuszczając w ten sposób do długich momentów stagnacji, również w toaletach używanych sporadycznie.

Płytki Visign for More 105 można instalować ze wszystkimi spłuczkami Viega wyprodukowanymi po 1999 roku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także