×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Podgrzewane przeszklenia fasady zastąpią grzejniki

Podgrzewane przeszklenia fasady zastąpią grzejniki

Autor: Radosław Zieniewicz
19 maj 2017 13:52

Architekci i inwestorzy planując budowę domu, na każdym etapie projektu podejmują decyzje dotyczące materiałów budowlanych. Sięgają po coraz nowocześniejsze i sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich są szkła grzewcze, wykorzystywane przy wykonaniu spektakularnych i modnych przeszkleń.

Eglas jest innowacyjnym rozwiązaniem grzewczym, dzięki któremu możemy wyeliminować niedogodności z którymi zmagają się klienci, takie jak kondensacja pary wodnej na szkle, czy też pokrywa śnieżna na dachu lub świetliku.

Wysoki komfort termiczny

Szkło to zapewnia także komfort termiczny wewnątrz pomieszczeń, poprzez wyeliminowanie efektu zimnego okna. Przy spełnieniu odpowiednich warunków, szkło to może nawet pełnić funkcję głównego źródła ogrzewania.

Mechanizm działania „ciepłego szkła” takiego jak Eglasoparty jest na dwóch czynnikach: prądzie elektrycznym i powłoce z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z powierzchni szkła. Szyby Eglas dostępne są w wersji podwójnie lub potrójnie zespolonej, a także w postaci szkła laminowanego.

Dogodne i bezproblemowe użytkowanie

Eglas rozwiązuje problemy konstrukcyjne dotyczące konserwacji i przejrzystości, związane
z parowaniem lub odśnieżaniem. Przy odpowiedniej konfiguracji, można zrezygnować ze standardowych systemów grzewczych jakim są np. zajmujące przestrzeń pomieszczenia grzejniki.

Szkło Eglas może być wyprodukowane jako szyba zespolona dwu- lub trzy- komorowa składająca się ze szkła hartowanego, lub hartowanego i laminowanego, o grubości 16 mm - 70 mm.

Tego typu szkło znajdzie swoje zastosowanie m.in. w fasadach, oknach, świetlikach dachowych, ogrodach zimowych, czy też zewnętrznych podłogach szklanych. Co istotne – parametr przepuszczalności światła w tych szybach mieści się w granicach 20-68%  w zależności od konfiguracji szyby zespolonej. 

Funkcja grzewcza

Na to zagadnienie należy spojrzeć wielopłaszczyznowo. Montaż jest porównywalny do standardowych rodzajów przeszkleń, zaś w zależności od pełnionej funkcji, szkło to może dać dodatkowe profity w postaci oszczędności na doświetlaniu pomieszczeń (brak śniegu i pary wodnej), czy też konserwacji.

Jeśli spojrzymy na funkcję grzewczą, to sam montaż jest znacznie tańszy od standardowych systemów grzewczych, a  przy określonych warunkach - może być też bardziej efektywny kosztowo.

Eglas  jest szkłem bezpiecznym hartowanym, lub też laminowanym. Szkło to może występować kombinacjach z produktami utrudniającymi włamanie, kuloodpornymi, czy też przeciwpożarowymi.

Eglas spełnia wszelkie europejskie wymogi odnośnie bezpieczeństwa elektrycznego. Sama powierzchnia grzewcza jest zabezpieczona przed bezpośrednim kontaktem.

"Gorące" korzyści

Poza wspomnianymi funkcjami i idącymi za nimi zaletami, ta technologia grzania nie generuje ruchu powietrza, dzięki czemu nie wzbudza kurzu, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Eglas może być podłączony bezpośrednio pod 230 V, co znacząco ułatwia montaż i przygotowanie planu elektrycznego. Produkt ten można zintegrować z systemami inteligentnych domów.

Niewidoczne ogrzewanie

Zintegrowany system grzewczy jest niewidoczny. Nie mamy w tym produkcie zatopionych przewodów które znamy m.in. z szyb samochodowych, które zwłaszcza podczas słonecznych dni zaburzają widoczność.

Żywotność tej technologii jest także nieporównywalna do innych analogicznych rozwiązań dostępnych na rynku, co potwierdza gwarancja Grupy Saint-Gobain i kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji tego typu produktów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także