PARTNER PORTALU
Podłoga pod znakiem eko

Podłoga pod znakiem eko

Autor: Wojciech Napora
27 gru 2017 09:02

Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na skład dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych, wybierając te przyjazne naturze.

Decydując się na wyroby z oznaczeniem „bio” czy „eko” mamy pewność, że powstają one bez udziału szkodliwych, sztucznych substancji oraz są bezpieczne dla środowiska. Wymagania te spełniają nowoczesne biopodłogi Purline Wood, które swym wyglądem wiernie odwzorowują rysunek drewna.

Biopodłoga Purline Wood marki Wineo to innowacyjny produkt, zaliczany do ekologicznych podłóg. Wpływa na to fakt, że w całości produkowana jest z surowców odnawialnych oraz mineralnych materiałów wypełniających, a do jej wykonania używany jest m.in. olej rzepakowy i rycynowy. Dodatkowo, wyrób ten nie zawiera chloru, rozpuszczalników i szkodliwych dla zdrowia plastyfikatorów oraz jest całkowicie pozbawiony zapachu. Podłogi Purline Wood są zatem w 100% ekologiczne i bezpieczne dla użytkowników, przez co też świetnie sprawdzą się m.in. w mieszkaniach alergików. Ze względu na niezwykłą wytrzymałość i trwałość z powodzeniem można stosować je również w obiektach użyteczności publicznej, przedszkolach, ośrodkach zdrowia czy restauracjach.

W zgodzie z naturą

Biopodłogi Purline Wood stanowią świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym nie jest obojętna troska o środowisko Ze względu na wyjątkową trwałość i dużą wytrzymałość (klasa użytkowa 23/ 34/ 43) zasługują także na uwagę odbiorców, którzy cenią sobie wysoką jakość produktów i komfort użytkowania. Najlepsze parametry techniczne zapewniają idealną akustykę każdemu pomieszczeniu oraz pozwalają bez trudu pozbyć się nie tylko zwykłych zabrudzeń, ale też ciężkich do usunięcia śladów, jak markery, kredki, długopisy. Takie właściwości sprawiają, że biopodłoga Purline Wood doskonale sprawdzi się także w pokoju dziecka.

Czytaj także: Ogrzewanie podłogowe.

Linia Purline Wood dostępna jest w rozmiarze „standardowym” (1200 x 200 mm), a także unikatowym formacie XL (1500 x 250 mm). Większy z nich idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkim montażu Układanie takiej podłogi nie zajmuje wiele czasu, a jej niestandardowy rozmiar nadaje niezwykle atrakcyjny wygląd pomieszczeniu. W przypadku standardowego formatu do wyboru mamy 18 dekorów swym wyglądem wiernie odzwierciedlających rysunek drewna, natomiast w przypadku kolekcji Purline Wood XL jest to 8 dekorów. Podłoga występuje w systemie montażu na klej. Dzięki miękkiej, elastycznej powierzchni jest ciepła w dotyku oraz korzystanie wpływa na nasze stawy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także