Powierzchnie konglomeratowe inspirowane naturą

Powierzchnie konglomeratowe inspirowane naturą

Autor: Wojciech Napora
03 marz 2017 11:25

"Nie za dużo, nie za mało, w sam raz" – to sentencja, która przyświeca najnowszemu stylowi życia, zwanego szwedzkim lagom. Idea wywodząca się ze Skandynawii znajduje swoje odzwierciedlenie zarówno w sposobie odżywiania, spędzania wolnego czasu, jak i w aranżacji wnętrz.

Lagom, czyli styl życia, który narodził się w Szwecji promuje przede wszystkim funkcjonowanie w równowadze. Tylko dzięki temu możemy osiągnąć wewnętrzną harmonię i czerpać radość z tego, co naprawdę kochamy. Samo słowo lagom oznacza tyle, co „w sam raz” i znajduje swoje zastosowanie we wszystkich sferach życia, począwszy od sposobu odżywiania, gospodarowania swoim czasem, ubierania się, aż po wystrój wnętrz.

Aranżacje utrzymane w skandynawskiej koncepcji równowagi, są harmonijne i bardzo wygodne, a idea, która im prześwieca to bliskość z naturą. W stylizacjach utrzymanych w duchu lagom, doskonale zaprezentują się zatem powierzchnie konglomeratowe Technistone, powstałe z inspiracji pięknem przyrody.

Zrównoważony design

Szwedzka filozofia lagom kładzie nacisk na funkcjonowanie w zgodzie z naturą: promuje zdrowy tryb życia oraz odpowiedzialne prowadzenie gospodarstwa domowego, uwzględniające proekologiczne rozwiązania. Wśród nich wyróżnić można: segregację śmieci, inteligentne systemy sterowania światłem, termostaty, energooszczędne urządzenia AGD, a nawet kolektory słoneczne. Wszystko po to, aby zadbać o środowisko, a przy tym trochę zaoszczędzić.

We wnętrzach w stylu lagom dominuje jeden odcień, będący łagodnym tłem dla barwnych dodatków oraz finezyjne połączenia tkanin i skandynawskiego wzornictwa. Intrygującego charakteru nadają pomieszczeniom elementy wyposażenia i dodatki z tzw. duszą oraz ekologiczne materiały, takie jak: drewno, cegła czy kamień. Z tego powodu w stylizacjach inspirowanych lagom, sprawdzą się powierzchnie firmy Technistone, wykonane z konglomeratu kwarcytowego – kamienia udoskonalonego technologicznie.

Dzięki włoskiej metodzie produkcyjnej Breton, materiały te nie posiadają w swoim składzie żadnych lotnych substancji toksycznych, natomiast wyróżniają się wysoką zawartością surowców pochodzących z recyklingu. Slaby Technistone dostępne są w szerokiej palecie wzorniczej i kolorystycznej, dzięki czemu dopasowanie ich do danej wizji projektowej jest niezwykle proste.

Zrób coś dla siebie!

Koncepcja wywodząca się ze Szwecji zakłada znalezienie balansu w codziennym życiu, jednak nie mniejszy nacisk kładzie jednak na aranżację wnętrz. W stylizacjach utrzymanych w duchu lagom niezwykle ważną rolę odgrywają: ergonomia, funkcjonalność, ale również estetyka, pozwalająca osiągnąć nam wewnętrzny spokój. W pomieszczeniach inspirowanych skandynawską koncepcją, intrygująco zaprezentują się zatem powierzchnie konglomeratowe Technistone pochodzące z kolekcji Noble.

Natchnieniem do powstania materiałów z tej linii było piękno niczym nieskażonej natury, dzięki czemu powierzchnie te idealnie wpisują się w ideę lagom. Harmonijne wzory i spokojne, stonowane barwy konglomeratów z kolekcji Noble wypełnią wnętrze równowagą, ale dodadzą mu także nieco elegancji. Kolekcja Noble obejmuje kwarcyty w kolorach od śnieżnych bieli, jak Noble Supreme White, przez bardzo jasne powierzchnie, urozmaicane jedynie delikatnymi użyleniami, np. inspirowana marmurem karraryjskim Noble Carrara lub nieco ciemniejsza Noble Areti Bianco, przez ciepłe beże, jak zawierająca delikatne wzory koloru miedzi Noble Botticino czy Noble Calista o barwie kawy z mlekiem.

Wielbiciele nasyconych odcieni mogą z kolei pokusić się o wykończenie wnętrz materiałem Noble Athos Brown w intensywnym kolorze brązu, wzbogaconego jasnokremowymi pierzastymi wzorami lub najciemniejszym w tej kolekcji – Noble Silver Notte, nawiązującym do rozgwieżdżonego nieba. Poza zaletami wizualnymi, konglomeraty kwarcytowe Technistone posiadają unikalne właściwości użytkowe, podnoszące komfort użytkowania, a tym samym – komfort życia.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także