Poznaj modne trendy w pokryciach dachowych

Poznaj modne trendy w pokryciach dachowych

Autor: Radosław Zieniewicz
23 maj 2017 07:29

Zwieńczeniem każdego budynku jest dach. Od jego konstrukcji zależy ostateczny odbiór wizualny obiektu. Dominującym trendem są współcześnie dachy czterospadowe kopertowe, które doskonale komponują się z niskim budownictwem.

Dachy polskich domów najczęściej wyróżniają się nowoczesnym wykończeniem, często w postaci dachówek płaskich o uproszczonym, prostokątnym kształcie.

Najmodniejsze dachy utrzymane są  w stonowanej kolorystyce – zazwyczaj w odcieniach głębokich szarości bądź czerni.

Ze względu na nowoczesną formę na miarę współczesności dużą popularnością cieszą się obecnie dachówki ceramiczne Creaton z kolekcji „Domino“. Ich design zyskuje na wartości dzięki rezygnacji z jakichkolwiek zbędnych środków stylistycznych. Odznaczają się optymalną funkcjonalnością i ekonomicznością, co doceniają zarówno dekarze, jak i inwestorzy. A dodatkowo niezawodnie chronią dom przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń dzięki uformowanym schodkowo zakładkom – tłumaczy Robert Winiarski, doradca handlowo-techniczny, Creaton Polska.

Innowacyjnym, zupełnie niestandardowym rozwiązaniem, jest zaś pokrycie dachu i elewacji specjalnymi małoformatowymi płytkami z włóknocementu, co wygląda niezwykle oryginalnie.

Daje ono nieograniczone możliwości architektoniczne, jest połączeniem elegancji, trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. W tej roli ekspertem jest należąca do Creaton Polska marka Euronit. Do wyboru mamy różne kształty i rodzaje krycia – dodaje Robert Winiarski.

W zabudowie wiejskiej najczęściej wybierane są natomiast karpiówki. Sprawdzą się one również przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach dachów, np. w domach stylizowanych na tradycyjne.

Niektórzy planujący budowę zaczynają doceniać również walory dachu płaskiego, na którym z powodzeniem można urządzić przestrzeń rekreacyjną: zielony ogród czy basen, nawet w centrum wielkiego miasta. Taki zabieg architektoniczny pozwala wyeksponować kubistyczny kształt bryły.

Dowiedz się jakie są najbardziej trendowe kształty domów.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także