Proste pomysły na inteligentny dom. Zobacz rozwiązania Kanlux SMART!

Proste pomysły na inteligentny dom. Zobacz rozwiązania Kanlux SMART!

Materiał Partnera Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 sty 2022 18:06

Nowości Kanlux SMART to najlepszy sposób, by zacząć przygodę z inteligentnym domem. Podobają Ci się takie rozwiązania, ale martwisz się, że są za drogie lub wymagają kosztownego i kłopotliwego remontu? Nic podobnego!  Inteligentne żarówki i adaptery Kanlux zamontujesz szybko i samodzielnie. Zobacz, jak komfortowy może być Twój dom z rozwiązaniami inteligentnymi!

Dlaczego warto zaprojektować dom z myślą o technologii smart? Jeśli myślisz, że smart home to gadżety dla miłośników nowinek technologicznych, jesteś w dużym błędzie. Dom inteligentny dba o Twój komfort, a przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo. Co więcej, nie musisz mieć luksusowej posiadłości - systemy smart sprawiają, że wygodniej żyje się też w małych mieszkaniach w bloku. 

Dzięki rozwiązaniom smart home Twój dom będzie dostosowany to Twoich codziennych rytuałów. Wystarczy proste sterowanie smartfonem, by dopasować światło do Twojego trybu dnia i nocy. Ekspres do kawy (nawet ten przelewowy) będzie włączał się o określonej godzinie, aby po wejściu do kuchni powitać Cię aromatem kawy. Ogrzewanie włączy się przed Twoim powrotem do domu, a żelazko, które rano mogło zostać włączone wyłączysz w drodze do pracy. Jeżeli będziesz np. na wakacjach lub weekendowym wyjeździe, to Twój dom powiadomi Cię o takich niespodziankach jak otwarcie drzwi lub okien, a także o zalaniu. Widok z kamery natomiast pozwoli Ci się upewnić, że w domu jest wszystko w porządku.

Czy warto wyposażyć dom w elementy smart? Oczywiście! Zwłaszcza że nieinwazyjne i łatwe w montażu rozwiązania  możesz zastosować w dowolnym momencie i dopasować do własnych potrzeb.

Na dobry początek wystarczy wymienić zwykłe żarówki na inteligentne żarówki Kanlux SMART oraz wpiąć do gniazdka adapter do zdalnego włączania i wyłączania urządzeń. Gotowe! Właśnie zacząłeś swoją przygodę z inteligentnym domem!

Co wchodzi w skład Kanlux SMART?

Podstawowe nowości z systemu Kanlux Smart to źródła światła dostępne w pięciu różnych wersjach. Dzięki nim Twój dom może zmieniać się dla Ciebie kilka razy dziennie. Co więcej, aby wyposażyć wnętrze w elementy domu inteligentnego, nie musisz robić remontu, przebudowywać pomieszczeń ani kuć ścian. Z pomysłami od Kanlux Twój dom będzie smart już od pierwszej chwili i właściwie bez wysiłku!

Wymiana żarówek na inteligentne to pierwszy krok, by różnymi funkcjami domu zarządzać zdalnie. Co to oznacza? Wygodę - wystarczy ustawić odpowiedni harmonogram, aby światła działały dokładnie tak, jak to sobie zaplanowałeś. Oszczędności - oświetlenie wyłączy się automatycznie, gdy go już nie potrzebujesz. I bezpieczeństwo, kiedy np. lampy w Twoim domu będą symulować obecność domowników w trakcie wyjazdu na wakacje. 

Jak działają żarówki Kanlux SMART?

Każda z żarówek dostępnych w ofercie Kanlux SMART ma funkcję ściemniania i zmiany barwy świecenia. Dodatkowo cztery ich rodzaje (z wyjątkiem S A60 7W E27 CCT) dadzą Ci możliwość świecenia wybranym kolorem. Możesz go wybrać z gamy 16 milionów barw!

Chcesz jeszcze lepszego efektu? Połącz żarówki Kanlux SMART w grupy - będzie nimi łatwiej sterować. Możesz też zaprogramować je tak, aby świeciły zgodnie z dowolnym harmonogramem.

Jak to wygląda w praktyce? Wyobraź sobie, że wstajesz rano i wraz z Tobą budzi się światło w Twoim domu. Zaczyna się od ciepłych barw i niezbyt mocnego nasilenia. Po co? Abyś obudził się łagodnie i spokojnie, zgodnie z Twoim rytmem dobowym, bez nieprzyjemnego oślepienia czy mrużenia oczu.

Co dzieje się potem? Światło staje się coraz jaśniejsze. Jego barwa stopniowo zmienia się na chłodniejszą. To właśnie takie oświetlenie ożywi Cię i pobudzi do aktywnego dnia. A wieczorem? Zamiast chłodnego światła otoczy cię ciepłe i przyjemne, idealne do odpoczynku i relaksu. 

Właśnie takie sceny ustawisz w swoim harmonogramie z żarówkami Kanlux SMART. Wybierz jedną z zaproponowanych scen i skorzystaj z gotowych ustawień oświetlenia podczas czytania książki lub wieczoru przed telewizorem, a nawet przy romantycznej kolacji. Uwaga: wszystko to zrobisz z poziomu tabletu lub smartfonu! 

Adaptery Kanlux SMART - steruj zdalnie domowymi urządzeniami i zmniejszaj rachunki za prąd!

Chcesz rozwijać smart home i dodać nowe elementy do systemu domu inteligentnego? Kolejny krok to nowość w ofercie Kanlux - adaptery Kanlux SMART. Na czym polega to rozwiązanie? Adapter włącza się do zwykłego gniazdka, dzięki czemu możesz kontrolować zdalnie (przy pomocy aplikacji w smartfonie) każde urządzenie, które podpinasz do sieci. Adapter odłączy żelazko, gdy Ty zapomnisz odłączyć je od prądu, odetnie także zasilanie od telewizora czy konsoli, by zmniejszyć Twoje rachunki za energię.

Co więcej, adaptery Kanlux SMART wyposażone są w funkcję pomiaru energii. Łatwo sprawdzisz, które z domowych urządzeń pobierają za dużo prądu. Zakup adapterów to niewielka zmiana, a Twój domowy budżet odczuje ją bardzo szybko.

Urządzenia Kanlux SMART zainstalujesz szybko i samodzielnie

Rozwiązania Kanlux SMART są tak proste do zamontowania, że każdy sobie poradzi z ich instalacją. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy lub fachowej porady, eksperci Kanlux chętnie Ci pomogą.

Na początek zobacz serię wideo poradników, które przygotował dla Ciebie Kanlux.  Odwiedź kanał  i sprawdź, dlaczego warto już dziś wyposażyć Twój dom w inteligentne rozwiązania  Kanlux SMART. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także