Przestrzeń robocza w małej kuchni

Przestrzeń robocza w małej kuchni

Autor: Wojciech Napora
27 kwi 2017 07:19

Mała kuchnia nie musi być kompromisem pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Dobrze przemyślana i rozplanowana przestrzeń może pomieścić wszystkie potrzebne do codziennego gotowania akcesoria i produkty. Największym wyzwaniem bywa tu blat kuchenny, jako przestrzeń robocza, która w małej kuchni jest bardzo ograniczona.

Chcąc wygospodarować jej jak najwięcej, musimy często zredukować do minimum powierzchnię zlewozmywaka. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku mamy całkiem spore możliwości. Przykładem może być jedna głęboka komora ze zintegrowaną krawędzią funkcyjną wewnątrz, na której można oprzeć szyny ze stali szlachetnej, pojemnik i deskę do krojenia. Sprytny system pozwoli na równoczesne wykorzystanie różnych poziomów. Szyny umieszczone wewnątrz komory umożliwiają bezpieczne odstawienie gorących garnków czy patelni, bądź wygodne napełnianie naczyń – dzięki wolnym rękom możemy wówczas swobodnie obsługiwać baterię.

Warzywa pokrojone na desce do krojenia opartej na jej zewnętrznej krawędzi można zsunąć bezpośrednio do naczynia ustawionego na niższym poziomie.

Dodatkowo w tym samym czasie na dnie komory możemy płukać pozostałe warzywa. Stalowe szyny umieszczone wewnątrz komory posłużą nam także do dyskretnego wysuszenia zmywaków po skończonej pracy w kuchni. Będą też doskonale prezentować się na stole jako podkładki pod gorące naczynia, a jeśli się zabrudzą, z łatwością możemy je umyć w zmywarce. Jeśli w danym momencie z nich nie korzystamy z łatwością przesuniemy je na bok i ułożymy jedna na drugiej by zajmowały mniej miejsca.

Takie praktyczne rozwiązania oferuje nam na przykład piętrowa komora Blanco Etagon. Funkcjonalność idzie tu w parze z estetyką, dzięki czemu nie musimy szukać pomiędzy nimi kompromisu. Komory Blanco Etagon przeznaczone są do montażu w szafkach o szerokości 60 cm, czyli sprawdzą się w kuchni o naprawdę niewielkiej powierzchni.

Mamy do wyboru trzy warianty ze stali szlachetnej: wersja z płaskimi krawędziami do montażu wpuszczanego lub na równi z blatem, z listwą na baterię do montażu wpuszczanego lub na równi z blatem oraz jako eleganckie rozwiązanie do podwieszenia pod blatem. Komora jest dostępna także w wersji do montażu podwieszanego, w dziesięciu kolorach. W zestawie ze zlewozmywakiem są dwie szyny ze stali szlachetnej, armatura przelewowo-odpływowa oraz – w zależności od wersji – korek 3 ½’’ z sitkiem lub automatyczny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także