×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Przy wyborze wyposażenia łazienkowego postaw na jakość

Przy wyborze wyposażenia łazienkowego postaw na jakość

Autor: Radosław Zieniewicz
10 kwi 2017 15:12

Niezależnie od tego, jaka stylistyka wnętrz jest nam najbliższa – czy szukamy minimalizmu, klasyki, czy przytulności, wybierając ceramikę sanitarną powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość i praktyczne właściwości. To one sprawią, że codzienne korzystanie z łazienki będzie przyjemne, a utrzymanie jej w czystości – łatwe i niewymagające dużych nakładów pracy.

Szukając idealnych rozwiązań do wyposażenia łazienki, zwracamy uwagę na kilka aspektów. Oceniamy wzornictwo – linie i kolor, ale przede wszystkim jakość poszczególnych elementów wyposażenia.

Oczekujemy, że ceramika łazienkowa będzie wygodna, praktyczna i, że „wtopi się” w codzienną przestrzeń. Chcemy by była niewidocznym sojusznikiem codziennego życia, któremu nie będziemy musieli poświęcać zbyt wiele uwagi.

Czy znalezienie takiego produktu jest w ogóle realne? W odpowiedzi na zapotrzebowanie
na ceramikę jak najbardziej funkcjonalną, projektanci marki Opoczno stworzyli rozwiązania ułatwiające utrzymanie w czystości łazienkowych wnętrz. Jednocześnie zadbali o to, by rozwiązania te miały realną postać łączącą funkcjonalność i najwyższe walory estetyczne.

Efektem tych prac jest pięć, różniących się designem linii ceramiki sanitarnej najwyższej jakości – Splendour, Street Fusion, Metropolitan, Urban Harmony i High Street. Pierwsze cztery z nich posiadają miski toaletowe wyposażone w nowoczesną technologię CleanOn oraz ultranowoczesne deski toaletowe Slim wypinane łatwo jednym przyciskiem. 

Czystość przede wszystkim

Projektanci marki Opoczno wprowadzając innowacyjne rozwiązanie CleanOn, usunęli z obrzeża miski toaletowej kołnierz. Dzięki temu zlikwidowane zostało trudno dostępne do czyszczenia miejsce, w którym gromadzą się bakterie.

Wszystkie elementy ceramiczne wymienionych linii posiadają specjalną powłokę Perfect Clean, która minimalizuje osadzanie się kamienia i zabrudzeń. Dzięki unikalnym cechom powłoki, czyszczenie narażonych nawet na codzienny kontakt z twardą wodą powierzchni jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne.

Dla tych, którzy utrzymanie czystości stawiają na pierwszym planie Opoczno proponuje również duroplastowe, antybakteryjne deski toaletowe w wersji Slim. Dzięki jonom srebra zastosowanym w ich produkcji, nawet maluchy mogą bez obaw korzystać z toalety.

Deski posiadają także funkcję wolnego opadania, która eliminuje nieprzyjemny odgłos spadającej klapy, a przede wszystkim ryzyko przytrzaśnięcia paluszków. Łatwe wypinanie deski jednym przyciskiem pozwala na jej szybkie wypięcie i umycie, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie higieny.

Patrz holistycznie

Funkcja ceramiki łazienkowej to jedno. Jednak ważne jest również, by spełniała ona nasze oczekiwania wizualne i stworzyła kompletną, spójną całość w łazienkowej aranżacji. Aby wszystkie elementy ceramiki współgrały ze sobą w łazience, najlepiej dobrać je z tej samej kolekcji jednego producenta. Wtedy będziemy mieć pewność, że design i tonacja kolorystyczna umywalki, miski toaletowej i bidetu są spójne. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także