Przygotuj mieszkanie na święta. Łatwe czyszczenie podłóg

Przygotuj mieszkanie na święta. Łatwe czyszczenie podłóg

Autor: Wojciech Napora
12 gru 2016 12:02

Zanim na niebie zalśni pierwsza gwiazdka i zasiądziemy do wigilijnego stołu, czeka nas intensywny okres przygotowań. Oprócz pakowania prezentów i zdobienia choinki, na liście przedświątecznych obowiązków znajdą się: pieczenie, gotowanie oraz... sprzątanie. By w mieszkaniu zagościły czystość i świeżość, warto zastosować preparaty przyjazne wyposażeniu.

Classen, renomowany producent podłóg, drzwi i mebli kuchennych, prezentuje autorską linię środków czyszczących.

Przedświąteczna aura na dobre zagościła w polskich domach. Najmłodsi odliczają dni do pieczenia pierników, dekorowania choinki i mieszkania. Dorośli z kolei tworzą listy zakupów, planują porządki, a nawet szybkie metamorfozy wnętrz. Wszystko po to, aby spędzić ten wyjątkowy czas w przyjemnej, rodzinnej atmosferze, wśród zapachów tradycyjnych potraw i w świeżej, zadbanej przestrzeni – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen. – By ta ostatnia zyskała blask, nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji podłóg. Warto postawić na preparaty, które nie tylko usuną zabrudzenia, ale też zapobiegną powstawaniu kolejnych – dodaje.

Środki czyszczące marki Classen można stosować na różnych powierzchniach. W ofercie znajdują się m.in. produkty dedykowane podłogom drewnianym i panelom laminowanym, wykonanym z tworzyw sztucznych i PCV. We wszystkich przypadkach, pierwszym krokiem pielęgnacji jest użycie koncentratu płynu do mycia, który usuwa zanieczyszczenia, a dzięki wykorzystaniu nanotechnologii srebra, tworzy barierę ochronną przed osadzaniem się pyłów i brudu. Ponadto nie pozostawia smug, nadając połysk bez konieczności polerowania.

Aby zapewnić dodatkową ochronę panelom podłogowym i uzyskać jeszcze mocniejszy blask, należy zastosować emulsję impregnującą. Zabezpiecza ona podłoże przed zarysowaniami i przed wnikaniem wilgoci, przeciwdziałając osadzaniu się kurzu. Co więcej, zwiększa właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo użytkowania podłogi. Sprawia, że powierzchnia staje się lśniąca, a jej naturalny kolor zyskuje większą głębię.

Do usuwania nierozpuszczalnych w wodzie substancji, m.in. gumy do żucia, klejów, tuszu, wosków ze świec, żywicy, śladów obuwia i opon, służy specjalny środek dedykowany uporczywym zabrudzeniom. Świetnie sprawdza się przy czyszczeniu powierzchni zmywalnych, tapicerki i wykładzin.

Dobrą kondycję wnętrza na święta zapewni nie tylko dbałość o podłogi, ale również o inne elementy wyposażenia. Classen oferuje produkty stworzone z myślą o pielęgnacji mebli, drzwi oraz powierzchni szklanych, emaliowanych i pokrytych stalą nierdzewną. We wszystkich zastosowano nanotechnologię srebra, która pozwala utrzymać efekt czystości przez dłuższy czas. Przyjemny zapach preparatów oraz prosty sposób ich użycia gwarantuje satysfakcję domowników.

W ferworze przedświątecznych przygotowań nie zapominajmy o tym, co najważniejsze. Cieszmy się z chwil spędzonych z przyjaciółmi i bliskimi, znajdźmy czas na odpoczynek i refleksję, „naładujmy się” dobrą energią, której wystarczy nam na cały nowy rok. Pamiętajmy, że plama na serwetce czy smuga na oknie to błahostki, więc nie pozwólmy, by wpłynęły na nasz nastrój. W końcu Święta Bożego Narodzenia są tylko raz w roku – podsumowuje Michał Białas.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także