×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Remont - kilka eksperckich wskazówek aranżacyjnych

Remont - kilka eksperckich wskazówek aranżacyjnych

Autor: Wojciech Napora
23 sie 2019 20:00

Zmiana wystroju wnętrz nie musi być równoważna z koniecznością przeprowadzenia kapitalnego remontu. Korzystając z odpowiednich trików, czy koncentrując się na kluczowych elementach wykończeniowych, z łatwością będziemy w stanie nadać aranżacjom naszych mieszkań świeżości. Wymiana oświetlenia, zainstalowanie nowej armatury sanitarnej lub wprowadzenie akcentów aranżacyjnych jest bardzo łatwa i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na przeprowadzenie prac remontowych.

Do wystroju naszych domów i mieszkań przykładamy szczególną uwagę. Staramy się urządzić je w zgodzie z panującymi w architekturze wnętrz trendami, a także sprawić, aby gotowa aranżacja odzwierciedlała nasz charakter. Łączymy różne kolory i faktury, wykorzystujemy pewne dodatki, które wspólnie tworzą nasz ukochany dom. Bywa, że z czasem niektóre elementy wystroju mogą nam się znudzić bądź wymagają odświeżenia. Pojawia się wtedy myśl o przeprowadzeniu remontu. Najczęściej jest to proces czasochłonny i stosunkowo drogi. Z łatwością możemy jednak odnowić design naszych mieszkań, bez konieczności generalnej rearanżacji wnętrz. Na jakich elementach należy się skoncentrować?

Remont, który zostanie przeprowadzony szybko i stosunkowo niewielkim kosztem należy rozpocząć od przygotowania dokładnego planu. Jednym z jego elementów może być „domowa inwentaryzacja”.

Na początek, zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej” najlepiej przeanalizować, co w naszym wnętrzu jest zupełnie zbędne i po prostu się tego pozbyć – radzi Architekt Joanna Sokołowska, właścicielka JnK-Studio. – Może się bowiem okazać, że mamy kilka w rzeczywistości niepotrzebnych mebli bądź dekoracji. Bez nich wnętrze zyska na lekkości i przestrzeni.

W których pomieszczeniach najłatwiej jest zmienić design?

Najłatwiej jest przearanżować pokoje – salon, czy sypialnię – mówi Joanna Sokołowska – Jeśli chcemy całkowicie zmienić wystrój wnętrza, najbardziej pracochłonne okażą się kuchnie i łazienki. Możemy im dodać jednak świeżości, zmieniając armaturę sanitarną. W tym przypadku nie będzie to ani problematyczne, ani czasochłonne – dodaje.

Akcenty, które wpływają na całość aranżacji

Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi zasobami czasu, bądź finansów, powinniśmy skoncentrować się na zmianie pewnych detali aranżacyjnych, których wpływ na wizualny odbiór wnętrza jest bardzo istotny.

Doskonałe efekty daje zmiana dekoracji okiennych oraz innych dodatków, takich jak poduszki, obrazy, czy inne drobne elementy wyposażenia wnętrza – tłumaczy Joanna Sokołowska – Doskonałym pomysłem jest także zmiana oświetlenia. Ma ono duże znaczenie dla całości aranżacji. Niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę salon, kuchnię lub łazienkę. Gra świateł przewidziana w jednym pomieszczeniu daje ogromne możliwości aranżacyjne – wnętrze będzie zmieniać się w zależności od natężenia oświetlenia, a także jego umiejscowienia.

Poza oświetleniem i niewielkimi dekoracjami, dobrym pomysłem na odświeżenie wnętrza łazienek i kuchni będzie zmiana armatury sanitarnej.

Z mojego punktu widzenia armatura sanitarna, w kontekście aranżacji wnętrza spełnia bardzo istotne zadanie – mówi Joanna Sokołowska – Obok niepodważalnej funkcji użytkowej jest biżuterią w kuchni i łazience. Jej kształt wydobywa i podkreśla charakter przestrzeni. Jej odpowiedni dobór jest kluczowy – armatura musi jednocześnie wyróżniać się oraz harmonizować z całą kompozycją – podsumowuje.

Źródło: Laveo.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także