×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Skuteczne odprowadzenie wody z płaskiego dachu

Skuteczne odprowadzenie wody z płaskiego dachu

Autor: Radosław Zieniewicz
05 maj 2017 11:59
Aktualizacja: 06 maj 2017 08:47

Naprawdę skuteczny system deszczowej kanalizacji dachowej ma w zasadzie realizować jedno podstawowe zadanie – szybko i w kontrolowany sposób odprowadzać wodę z dachu. Aby jeszcze bardziej uprościć montaż systemu odprowadzania wody Pluvia, Geberit postanowił całkowicie przeprojektować dostępne wpusty dachowe. Nowe wpusty są nie tylko łatwe w obsłudze, ale również bardziej kompaktowe.

Wprowadzając system deszczowej kanalizacji Pluvia, Geberit zrewolucjonizował technologię odprowadzania wody z dużych, płaskich połaci dachowych. Technika odprowadzania deszczówki, dzięki powstającemu w przewodach podciśnieniu, niemal podwoiła możliwości systemu w stosunku do tradycyjnych rozwiązań odpływowych i uprościła proces planowania całego rozwiązania. Teraz Geberit proponuje całkowicie przeprojektowane 12-litrowe i 25-litrowe wpusty dachowe do systemu Pluvia.

Jednym z naszych głównych celów była standaryzacja produktów systemu Pluvia. Dzięki niej i dzięki jednolitej budowie wszystkich wpustów dachowych, w jednym systemie można łączyć elementy o różnych rozmiarach – mówi Adam Pillich, dyrektor produktów w Geberit. –Zoptymalizowany asortyment stał się teraz czytelniejszy dla projektantów. Mogą na przykład wykorzystywać dodatkowe zestawy do wypustów, zarówno w modelu 12-litrowym jak i 25-litrowym. Taki zabieg w istotny sposób upraszcza cały system i proces jego planowania – dodaje.

Aby usprawnić montaż na dachach o grubszych warstwach izolacyjnych, nowe wpusty wyposażono w nowe, dłuższe króćce przyłączeniowe. Kratkę wpustu, zatrzymującą zabrudzenia i drobne gałązki, można zamontować i zdemontować w łatwy sposób, a dzięki obrotowemu zamkowi instalacja nie wymaga użycia narzędzi. Takie rozwiązanie upraszcza montaż i konserwację systemu.

Rozpieszczani wyborem

Oprócz tych usprawnień Geberit opracował również szereg analogicznych komponentów dla wpustów obu typów – na przykład kołnierz przyłączeniowy paroizolacji, kratkę wpustową, czy element funkcyjny. Rozwiązania te upraszczają instalowanie i konserwację systemów na dachach, na których montowane są wpusty w obu rozmiarach.

Oprócz tego, dzięki studzienkom wlotowym stanowiącym zestawy uzupełniające, system Geberit Pluvia może wytrzymać dodatkowy ciężar i w związku z tym nadaje się do dachów przechodnich i dachów parkingowych. Oba zestawy są teraz dostępne jako akcesoria do modelów 12-litrowych i 25-litrowych.

Wpusty dachowe systemu Geberit Pluvia są dostępne w różnych rozmiarach. W ramach asortymentu Pluvia Geberit oferuje rozwiązania praktycznie dla wszystkich konstrukcji dachowych: do dachów krytych folią, papą bitumiczną oraz do montażu w rynnach.

Dla dachów ocieplonych, dachów zielonych oraz dachów nośnych dostępne są dodatkowe produkty pozwalające przyłączyć paroizolację. Wszystkie modele zapewniają szczelność i trwałość systemu. Oferta obejmuje również awaryjne zestawy przelewowe, dzięki którym każdy wpust dachowy można przekształcić w przelew bezpieczeństwa. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także