×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Smart home – czyli zdalna ochrona domu

Smart home – czyli zdalna ochrona domu

Autor: Wojciech Napora
02 lip 2019 08:00

Planując remont lub budując dom, należy przemyśleć wiele rzeczy, naprawdę wiele. Od projektu, wybrania odpowiednich materiałów i sposobu realizacji, aż po wybór mebli i sprzętu, zaaranżowania wnętrz i wreszcie uczynienia ich przytulnymi dla wszystkich domowników. Często jednak pomijana jest inna bardzo ważna kwestia – zabezpieczenia i ochrony domu. Warto pomyśleć o tym zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym.

Dla wielu lipiec i sierpień, a teraz także często wrzesień, to czas urlopów lub weekendowych wyjazdów. Wakacje są idealnym momentem na zmianę otoczenia i odpoczynek w innym miejscu niż dom. Jednak czy na czas wyjazdu jest on odpowiednio zabezpieczony? Jak podają statystyki policyjne, wakacje, to czas, w którym dochodzi do największej liczby włamań (zaraz po nich jest długi weekend majowy). Jakie kroki należy podjąć, aby podczas nieobecności domowników dom był chroniony?

Zacznij od środków zaradczych

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego włamywacze wybierają niektóre domy jako miejsca rabunku, a inne nie. Bardzo często przed wyznaczeniem „celu” obserwują jego otoczenie. Bacznie wypatrują, co znajduje się wewnątrz domu/mieszkania, jak wygląda ogród, garaż, podjazd. Analizują tym samym, które miejsce wybrać na napad. Stąd też dobrze zaprojektowane domy, podglądane przez okna designerskie wnętrza, piękne tarasy, czy drogi samochód na podjeździe, to dla nich duży wyznacznik. Dlatego warto rozważyć nieco gęstsze ogrodzenie oraz zamontowanie szyb weneckich w oknach lub choćby rolet.

Dlaczego wakacje?

Ze względu na to, że jest to dość burzliwy okres, kiedy większość wyjeżdża na urlop. Tym samym domy i mieszkania, w rzeczywistości pozostają puste i niezabezpieczone. Nic więc dziwnego, że statystyki podawane przez policję mówią same za siebie. Warto zatem już podczas remontu lub budowy pomyśleć o odpowiednich rozwiązaniach, które zabezpieczą dom na przyszłość.

Smart home – czyli zdalna ochrona domu

Inteligentne rozwiązania, to dość popularna obecnie forma wdrożenia nowych technologii w nasze cztery ściany. Nie są one już tylko gadżetem, ale tworzą integralny system zarządzania domem, a co za tym idzie też jego bezpieczeństwem. Nie tylko remont to idealny czas na ich wdrożenie, warto to zrobić teraz, a zwłaszcza przed wyjazdem na wakacje. W celu ochrony domu stosuje się już nie tylko alarm, ale przede wszystkim inteligentny monitoring. Marka EZVIZ, posiadająca w swojej ofercie inteligentne urządzenia wizyjne, udostępnia klientom, możliwość zaglądnięcia do pomieszczeń, na taras, ogród, będąc poza domem. Kamery takie jak: zewnętrzna kamera Wi-Fi C3W lub wewnętrzna, obrotowa C6TC, wyposażone są w detekcję ruchu i alarm, w następstwie którego rejestrują obraz oraz wysyłają użytkownikowi powiadomienie na aplikację mobilną.

Bezpieczny dom – spokojne wakacje

Leżąc na plaży, chcesz zobaczyć co dzieje w ogrodzie lub czy wewnątrz wszystko jest w porządku? Kamery smart home to umożliwiają. Spędź urlop mając pewność, że Twój dom i jego otoczenie są odpowiednio chronione. Co ciekawe kamery posiadają także funkcję dwukierunkowego audio. Natomiast wspomniane urządzenia EZVIZ dzięki minimalistycznemu designowi, doskonale wpiszą się w charakter każdego wnętrza.

Monitoring smart home, nie jest jednorazowym rozwiązaniem, które stosuje się tylko podczas wyjazdów. Sprawdza się on także na co dzień, zabezpieczając mieszkanie na czas wyjścia do pracy, na zakupy, ze znajomymi. Instalacja kamer jest prosta, a obsługa niezwykle intuicyjna. Dlatego już w te wakacje pomyśl jak chronić Twój dom podczas urlopu?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także