Umywalki do nowoczesnych wnętrz

Umywalki do nowoczesnych wnętrz

Autor: Wojciech Napora
03 kwi 2017 07:20

Teleskopowy kształt i precyzyjne łuki serii Scopio Alape są odzwierciedleniem nowoczesnego wyglądu i ponadczasowej elegancji. Trzymilimetrowej grubości misa nablatowa i dwie umywalki o różnych wysokościach są dostępne w wersji stojącej lub mocowanej na ścianie, dostosowanej do projektu i gustu klienta.

Dzięki Scopio Alape reinterpretuje i redefiniuje wygląd klasycznej umywalki: Stożkowaty kształt tej linii, zaprojektowany przez sieger design, doskonale uosabia czystość architektoniczną portfolio Alape, jednocześnie odzwierciedlając archetyp umywalki – klasycznego, emaliowanego naczynia.

Konstrukcja wszystkich pięciu produktów z linii Scopio łączy dwa kształty: kołową misę oraz teleskopową, stożkowatą, zewnętrzną formę, której Scopio przede wszystkim zawdzięcza swoją nazwę. Ten kontrast i pominięcie kątów prostych podkreślają purystyczny design umywalki, a umywalka kolumnowa stanowi stylistyczny akcent w pomieszczeniu.

Podczas projektowania Scopio, sieger design inspirował się współczesnym duchem czasu, który zdominowany jest przez lekkie i delikatne produkty.

Do tej pory język wzornictwa opierał się na bardzo szczegółowej geometrii. Tymczasem staramy się poszerzyć nieco leksykę Alape. Ważne jest, aby tworzyć rzeczy bardziej urocze i eleganckie we współczesnym kontekście, czyniąc je modułowe i uniwersalne – mówi Michael Sieger.

Charakterystyczne dla Alape dokładne i małe promienie widać także w Scopio. Krawędź niszy umywalki jest elementem szczególnie przyciągającym wzrok, który powinien być świadomie postrzegany jako rama. Aby podkreślić czystość projektu nawet korek jest pokryty białą emalią. Tak jak wszystkie misy, również Scopio ma ciemny pierścień montażowy pomiędzy umywalką a blatem, co nadaje jej lekkość i ułatwia czyszczenie.

Misa nablatowa ma średnicę o wymiarach 375 mm i wysokość 115 mm (łącznie z pierścieniem montażowym). Umywalka kolumnowa ma średnicę o wymiarach 400 mm i wysokość 900 mm.
Umywalka montowana na ścianie ma średnicę o wymiarach 400 mm i wysokość 350 mm. Zarówno model stojący, jak i montowany na ścianie umywalki dostępne są z otworem na baterię lub bez niego. Ze względu na teleskopowy kształt Scopio, umywalki wyposażono w specjalnie zaprojektowane mocowanie ścienne, które umożliwia montaż baterii bezpośrednio na niej, a nie jak zwykle na krawędzi umywalki. Krótsze mocowanie ścienne jest dostępne dla baterii montowanych na ścianie. Syfon, zestaw mocujący i biały korek zawarte są w zestawie umywalki w wersji kolumnowej, jak i montowanej na ścianie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także