Wietrzenie bez otwierania okien

Wietrzenie bez otwierania okien

Autor: Radosław Zieniewicz
29 kwi 2017 14:25

Indywidualne. Automatyczne. Zdrowe. Dzięki nowym technologiom nie musisz myśleć o wietrzeniu. Zapomnij o alergii! Automatyczne nawiewniki okienne zapewniają beztroską radość ze świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien.

Dom powinien być oazą spokoju. To miejsce, jak żadne inne, przywołuje na myśl perspektywę relaksu, odzyskania sił witalnych i spotkań z najbliższymi. Inteligentne systemy i urządzenia w mieszkaniu jeszcze do niedawna były tylko melodią przyszłości.

Dziś, za sprawą technologicznych nowinek, osiągalne jest znacznie więcej, niż mogli to sobie wyobrazić nasi przodkowie. W taki sposób powstały inteligentne lodówki, które same zamawiają jedzenie czy automatycznie nawadniający się ogród. Co więcej, takie rozwiązania są już na wyciągnięcie ręki. 

Zdrowo, tanio, estetycznie

Prawidłowa wentylacja to jedna z podstawowych zasad dbania o dom i jego mieszkańców. Odpowiedni i regularny dopływ świeżego powietrza świetnie wpływa na samopoczucie i zdrowy sen, podtrzymuje dobry nastrój, dostarcza energii. Zalet wentylacji nie trzeba tłumaczyć. Jak wiadomo, korzystnie oddziałuje też na stan samego budynku.

Wywietrznik w systemie I-tec Wentylacja wyposażono w wymiennik ciepła, który pozwala odzyskać nawet do 85% energii. To z kolei niemal do minimum zmniejsza opłaty z tym związane. System stwarza także możliwość zastosowania specjalnych filtrów, która zapewniają ochronę przed kurzem czy pyłkami roślin, co jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży w IFTM Internorm.

Produkt jest odpowiedzią na powszechny problem powstawania pleśni czy wilgoci na ścianach. Okazuje się, że możemy wietrzyć pomieszczenie nie tracąc dużej ilości ciepła, a jednocześnie zmniejszyć koszty walki z wilgocią i zaduchem. Tym samym okna Internorm osiągają znakomite wyniki w zakresie energooszczędności, która odgrywa istotną rolę w budownictwie pasywnym.

I-tec Wentylacja udowadnia, że niewielkimi krokami możliwe jest dokonanie ogromnej zmiany w codziennym funkcjonowaniu tak pod kątem komfortu, jak i finansów – dodaje ekspert.

W odróżnieniu od dotychczasowych systemów wentylacyjnych, I–tec nie niszczy zewnętrznej  i wewnętrznej estetyki okna. Ukryty w środku okna wymiennik ciepła jest niemal niewidoczny, a jego jedynymi zauważalnymi elementami są niewielkie, ale stylowe kratki, które pełnią rolę wywietrzników. Elementy sterujące umieszczone są bezpośrednio w oknie, co zapewnia wygodną obsługę.

Montaż systemu odbywa się wraz z montażem okna, z którym jest zintegrowany. W oknie tworzony jest niewielki otwór, wewnątrz którego umieszcza się maleńki wymiennik ciepła i stosowne filtry. Wylot powietrza z obu stron przybiera kształt drobnych kratek, które nie rzucają się w oczy.

  Jak to działa?

 Systemem I-tec Wentylacja można sterować zdalnie z poziomu aplikacji mobilnej Smart Window za pomocą tabletu, smartfona lub innego urządzenia z systemem iOS czy Android. Podobnego rozwiązania nie zapewnia żaden innym producent stolarki okiennej.

Technologia, zwana inaczej I-tec Smart Window jest nad wyraz prosta w instalacji i obsłudze. Do jej użycia potrzeba jedynie bramy sieciowej, która połączy się z lokalnym routerem WLAN. Jest ona interfejsem pomiędzy produktami Internorm a urządzeniem sterującym. Całą aplikację wraz z instrukcją instalacji można pobrać bezpłatnie w sklepie internetowym App Store i Google Play.

I-tec Smart Window pozwala na nieskomplikowaną obsługę elementów sterowania budynkiem, które można w prosty sposób zaprogramować na tablecie lub smartfonie. Wszystkie te elementy automatycznie w oknie aplikacji tworzą własne ikony, które są edytowalne. Za ich pomocą można sortować i grupować pomieszczenia. Wystarczy dotknąć palcem okienko aplikacji, aby włączyć I-tec Wentylacja i zmienić wydajność wietrznika.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także