×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Włoskie inspiracje

Włoskie inspiracje

Autor: Wojciech Napora
13 kwi 2017 15:30

Włochy to kolebka sztuki, dla wielu synonim światowej mody, najwyższej jakości i dobrego designu. To prace włoskich artystów są często punktem odniesienia w procesie kreacji nowych projektów, a pewne wyznaczone przez nich standardy okazują się nienaruszalne.

Konglomerat kwarcytowy to materiał wykonany we włoskiej technologii Bretonstone® opatentowanej w latach 70 przez firmę Breton z północnych Włoch. Pozwala ona tworzyć powierzchnie o wyjątkowych właściwościach technicznych oraz nieograniczonej palecie barw i wzorów.

Konglomerat kwarcytowy wyprodukowany zgodnie ze sztuką Breton to mieszanka 95% materiałów naturalnych, głównie kwarcu i granitu i 5% żywic poliestrowych, pigmentów i wypełniaczy. Otrzymany sprasowany materiał jest trwały, wysoce odporny na uszkodzenia i zaplamienia, łatwy w obróbce oraz co najważniejsze - bezpieczny. Produkty wytworzone w ten sposób nie wydzielają lotnych związków organicznych, więc są nieszkodliwe dla zdrowia oraz środowiska.

Technologia Breton powala także wiernie naśladować najszlachetniejsze surowce, takie jak marmur i granit, jednak sprawia, że uzyskany materiał jest o wiele lżejszy i bardziej podatny na obróbkę od naturalnego kamienia. Co więcej, wzory konglomeratu Technistone nie ograniczają się do inspiracji naturą, ale ich produkcja niesie ze sobą także nieograniczone pole dla innowacji w kwestii wzornictwa.

Poza kolekcją Noble, naśladującą marmury, Technistone posiada w swojej ofercie serie wzbogacane kawałkami szkła i zwierciadeł (Starlight Collection), linie przypominające masywne granity (Rustic Collection) oraz gamy zróżnicowane kolorystycznie i strukturalnie (Essential Collection).

Szlachetne materiały

Technistone czerpie z włoskiego kamieniarstwa to, co najlepsze - między innymi inspirację marmurem. W swojej kolekcji prezentuje trzy produkty, które wzorem i kolorem do złudzenia przypominają marmury wydobywane na półwyspie Apenińskim.

Noble Desiree Grey inspirowany jest ciemniejszą odmianą marmuru Bardiglio: jego ciemnoszary kolor i skromne białe żyłkowanie dobrze odnajdują się w luksusowych, stonowanych włoskich wnętrzach.

Jaśniejsze, najbardziej rozpoznawalne marmury, stały się inspiracją dla Noble Carrara i Noble Botticino. Marmur karraryjski, który był podstawą do stworzenia tych propozycji, pochodzi z toskańskiej miejscowości Carrara, która sąsiaduje z największymi złożami tego kamienia szlachetnego. Jest to biały marmur o popielatym żyłkowaniu przechodzącym w delikatne plamy, a doceniał jego walory estetyczne sam Michał Anioł. Jest to idealny materiał do modnych wnętrz, których właściciele chcą połączyć nowoczesny design z ponadczasową elegancją.

Botticino to kolejny drogocenny marmur, wydobywany w Lombardii. Charakteryzuje go wyjątkowa, beżowa barwa i brązowe żyłkowanie. Materiał o takim wykończeniu szczególnie dobrze prezentuje się w łazienkach, nadając im antycznego, ekskluzywnego wyrazu.

Jeszcze jednym włoskim materiałem, jakim inspiruje się Technistone w wyrobie swojego produktu (Brilliant Grey) jest Basaltina. To bazalt, skała wulkaniczna, używana powszechnie w starożytnym Rzymie, bardzo ceniona i uwielbiana przez włoskich architektów i dekoratorów po dziś dzień. Basaltina charakteryzuje się jednolitą szarą powierzchnią o rozproszonych, połyskujących punkcikach, co może przypominać rozgwieżdżone niebo. Włochom taki wzór kojarzy się z tradycją i stonowaną elegancją.

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także