Wnętrza w nowoczesnym stylu romantycznym

Wnętrza w nowoczesnym stylu romantycznym

Autor: Wojciech Napora
22 lut 2017 15:40

Stylizacje utrzymane w konwencji new romantinc są charakterystyczne dla wnętrz, których lokatorki kochają otaczać się pięknymi materiałami i zwracają uwagę na najdrobniejszy szczegół swojej aranżacji, dbając jednocześnie o to, aby łączyła ona współczesny szyk z klasyczną subtelnością.

Jednym z gorących trendów wnętrzarskich pierwszej połowy 2017 roku jest nowoczesny styl romantyczny. Delikatność i wdzięk stylizacji utrzymanych w tej konwencji przenika się ze współczesnymi elementami aranżacyjnymi, tworząc przestrzeń zarówno subtelną, jak i luksusową. Stylizacje new romantic doskonale dopełnić mogą podłogi firmy Kaczkan wyróżniające się ponadczasowym urokiem.

Styl romantyczny w nowoczesnym wydaniu to najdelikatniejsza propozycja wnętrzarska przewidziana na najbliższy sezon. Pastelowa kolorystyka, jasne meble, motywy kwiatowe lub ozdobne, geometryczne wzory i odpowiednio dobrane dekoracje to nieodłączne elementy stylizacji tego typu. Tak zaaranżowane wnętrza odznaczają się lekkością i niewymuszonym urokiem, a przebywanie w nich wprowadza w błogi stan relaksu. Styl new romantic bazuje na zachowaniu harmonii między zmysłowością a świeżością, dopasowując się zarówno do rozważnych jak i romantycznych lokatorek.

Motyw kwiatowy

We wnętrzach zaaranżowanych w duchu romantyzmu przeważa pastelowa kolorystka: biel, kość słoniowa, odcienie różu i bzu oraz delikatne błękity lub żółcienie. Tak subtelne tonacje wprowadzają do pomieszczenia wrażenie lekkości i słodyczy. Meble w tego typu wnętrzach zwykle są przecierane lub malowane na biało, dzięki czemu wyróżniają się niezwykłą łagodnością. Co więcej, często stylizowane są na minione epoki, przez co nabierają sentymentalnego charakteru. W romantycznych aranżacjach nie może zabraknąć zwiewnych zasłon, falban oraz mebli obitych mięsistymi tkaninami. Elementy tego typu wprowadzają do pomieszczenia kobiecy akcent, a przy tym stwarzają bardzo komfortowe i wygodne miejsce do wypoczynku.

Dominującym wzorem w romantycznych stylizacjach jest motyw kwiatowy – można powielić go na tkaninach, tapecie czy na abażurze lub zadbać o piękny bukiet ze świeżych kwiatów. W bardziej nowoczesnej odsłonie, florystyczne wzory zastąpione mogą być przez dekoracyjne, geometryczne ornamenty, a stylizowane, lekkie komódki zestawiać można z meblami o bardziej zdecydowanych, jednak dalej miękkich formach. Nieco blasku do wnętrz inspirowanych uczuciem miłości mogą wnieść posrebrzane lub kryształowe ozdoby, takie jak okazała rama lustra lub dekoracyjny żyrandol.

W stylu new romantic w miejscu strojnych lamp pojawiają się dyskretne oczka sufitowe, emitujące przyjemne, ciepłe światło. Dopełnieniem subtelnych, marzycielskich przestrzeni są stylowe bibeloty – dekoracyjne puzderka, pozytywki, wazoniki, figurki, ramki z obrazkami lub fotografiami.

Ciepłe tonacje

Aby aranżacja utrzymana w konwencji stylu romantycznego zachwycała w każdym calu, warto zadbać o dopasowanie odpowiedniej podłogi. Ważne, aby odznaczała się ona łagodnością, bezpretensjonalnością, a także aby idealnie harmonizowała się z całym wystrojem wnętrza.

Wiele propozycji parkietów, wprost stworzonych do subtelnych, romantycznych przestrzeni posiada w swoim asortymencie firma Kaczkan. Miłośnikom jasnych, ciepłych tonacji przypadnie do gustu podłoga Vanilla w wybarwieniu przywodzącym na myśl tę słodką i aromatyczną przyprawę. Deski w tym odcieniu cechują się spokojnym i stonowanym wyglądem, tworzącym we wnętrzu harmonijną aurę.

Lakier UV pokrywający deski podkreśla szlachetny rysunek słojów, a dodatkowo zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami.

Amatorom bielonej dębiny przypadnie do gustu podłoga pokryta białym olejem naturalnym, który wnika w pory drewna, rozjaśniając jego barwę.

Olej nadaje podłodze matowego wykończenia i sprawia, że nabiera ona delikatnego wyrazu.

Deski Kaczkan o jasnym wykończeniu optycznie powiększają przestrzeń sprawiając, że prezentuje się ona przyjaźniej i weselej, a ciepły odcień drewna chroni nas przed efektem surowości wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także