×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wybieramy bramę garażową. Na co zwrócić uwagę?

Wybieramy bramę garażową. Na co zwrócić uwagę?

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 09 kwi 2017 17:30

Marcin Strzelec, menedżer Grupy Produktowej Bramy Garażowe i Przemysłowe, Stolarka, Automatyka mówi o najważniejszych kwestiach jakie powinniśmy przemyśleć zanim kupimy wymarzoną bramę garażową.

Wybierając bramę do garażu, musimy mieć na uwadze nie tylko jej estetykę, ale przede wszystkim wyposażenie, parametry techniczne czy technologię gwarantującą niezawodną pracę i komfort użytkowania. Dlatego najczęściej wybierane są bramy segmentowe.

Nie zajmują one miejsca przed garażem, wyposażane są w coraz nowsze technologie poprawiające komfort użytkowania, oferują szerokie możliwości dopasowania do pozostałych elementów budynku, a przede wszystkim – jako jedyne – pozwalają uniknąć strat ciepła, zapewniając właściwą gospodarkę energetyczną budynku.

Ich specjalna konstrukcja, system uszczelnień i grubość panelu oraz zastosowane w nim rozwiązania technologiczne sprawiają, że są to bramy najcieplejsze z dostępnych na rynku (współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,79 W/m2K).

Zwróćmy też uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Bramę segmentową możemy wyposażyć w fotokomórki, osłony prowadnic albo dodatkowe czujniki optyczne, które wychwycą przeszkodę i pozwolą uniknąć wypadku. Pamiętajmy o tym, że brama i automat stanowią jedno urządzenie – automatyczną bramę garażową, warto więc zwrócić uwagę czy jej poszczególne elementy pochodzą od jednego producenta.

To zagwarantuje nam zgodności z normami unijnymi, a dodatkowo na kompletny produkt możemy zyskać nawet 5-letnią gwarancję producenta. Oczywiście, żeby bramy spełniały swoje zadanie i w pełni zachowywały swoje właściwości, niezbędny jest ich właściwy montaż.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także