Wybieramy pralkę do domu

Wybieramy pralkę do domu

Autor: Radosław Zieniewicz
26 kwi 2017 08:41

Jak dobrać pralkę, która będzie spełniać swoją podstawową funkcję, ale też zapewni oszczędność czasu, energii i wody? Rozwiązaniem są praktyczne urządzenia, łączące w sobie najwyższą efektywność i szereg nowoczesnych technologii, zaprojektowanych z myślą o ochronie środowiska.

Dzięki 15 wygodnym w obsłudze programom prania model KFWM 856142 z łatwością można dostosować do indywidualnych i ciągle zmieniających się potrzeb. Sprzęt dla zapracowanych, bezpieczny dla dzieci i alergików, dostosowany do nocnej taryfy zużycia prądu? – z nową pralką Kernau wystarczy samodzielnie wybrać zakres najbardziej przydatnych udogodnień.

Efektywne i ekologiczne

Urządzenie zwraca uwagę nie tylko wysoką jakością użytych materiałów i precyzją wykończenia, ale też strukturą bębna pralki. Wykorzystanie wzoru w kształcie pereł jednocześnie zwiększa wydajność prania i wirowania oraz zabezpiecza praną odzież przed zniszczeniem.

Model wyposażony jest w system Eco Logic, dzięki któremu wyraźnie zmniejsza się zużycie energii, nawet o 50%. W przypadku częściowego załadunku pralka automatycznie dostosowuje wszystkie parametry. Oznacza to optymalną redukcję zużycia wody i prądu oraz skrócenie czasu prania przy zachowaniu maksymalnej efektywności.

Na zwiększenie wydajności wpływa również obecność systemu Active Spray – dzięki niemu strumień wody pod ciśnieniem kierowany jest wraz z detergentem bezpośrednio na pranie. Takie wstępne rozpuszczenie środka piorącego wpływa na dodatkowe skrócenie cyklu prania i ograniczenie poboru energii.

Przydatna okazuje się także funkcja opóźnionego startu, bowiem pozwala uruchomić sprzęt w konkretnym momencie – np. podczas opłacalnej taryfy za energię elektryczną. Tego typu rozwiązania pozwalają dbać o środowisko i nasz portfel podczas codziennych prac domowych.

Z myślą o dzieciach i alergikach

Pralka KFWM 856142 posiada inteligentną funkcję Anti Alergic, szczególnie ważną dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Skuteczne usuwanie co najmniej 7. alergenów i 4. rodzajów bakterii podczas każdego prania poświadcza międzynarodowy certyfikat Allergy UK. Świeżo upieczonym rodzicom z pewnością przypadnie do gustu program dedykowany praniu dziecięcych ubranek, który dodatkowo chroni przed wystąpieniem podrażnień u dzieci.

Ważnym elementem jest również blokada rodzicielska, stanowiąca zabezpieczenie przed bezpośrednim uruchomieniem i wyłączeniem przez małe dzieci. Niezamierzone zmiany ustawień w trakcie prania wyklucza także prosta dezaktywacja panelu sterowania na czas pracy urządzenia.

Bezpiecznie i cicho

Projektanci marki Kernau zadbali również o wyjątkową wygodę użytkowania. Przejrzysty wyświetlacz LCD zapewnia intuicyjne ustawienie wszystkich parametrów prania. Specjalnie wyprofilowany kształt obudowy ściany bocznej w kształcie bumerangu tłumi drgania – przekłada się to na cichą pracę i zwiększenie stabilności podczas wirowania.

Komfortowym rozwiązaniem jest także program prania nocnego, w którym rytm obrotów staje się maksymalnie cichy, a odprowadzanie wody i odwirowywanie następuje po nawet 10 godzinnym trybie uśpienia.

Niezależnie od wybranego programu pralka samodzielnie zapobiega tworzeniu się nadmiernej ilości piany. Dodatkowym zabezpieczeniem jest też system antywypływowy, wskaźnik odcięcia wody oraz wskaźnik czyszczenia filtra.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także