PARTNER PORTALU
Zalety bambusowej podłogi

Zalety bambusowej podłogi

Autor: Wojciech Napora
19 maj 2017 19:53

Wykorzystanie egzotycznego surowca w produkcji podłóg może niektórych dziwić, ale w kulturze Wschodu bambus już od wielu wieków jest stosowany do budowy konstrukcji domów, ogrodzeń, rusztowań czy tratw. Kilka lat temu stał się także popularny w Europie.

Orientalny, doceniany od setek lat, wyjątkowo trwały, a w dodatku świetnie się prezentujący – tak można scharakteryzować bambus, surowiec który coraz częściej jest wykorzystywany w branży wnętrzarskiej.

Domino zdecydowało się na wprowadzenie do oferty marki Wild Wood podłóg bambusowych, ponieważ tropikalną trawę charakteryzują lepsze właściwości niż krajowe gatunki drzew.

Bambus ma wyższe parametry trwałości, a na deskach z niego wykonanych nie występują przebarwienia wywołane promieniami UV.

Czytaj o podłogach z płytek winylowych

Bambusowe podłogi są nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne. Kolor bambusu jest powszechnie kojarzony jako jasny, słomkowy, jednak znaleźć można deski bambusowe o różnych odcieniach: przez karmelowy i miodowy, aż do orzechowego. 

Podłogi bambusowe mogą zostać wykończone na różne sposoby: na wysoki połysk, być matowe, heblowane oraz półmatowe, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do wnętrza.

Oferowane deski bambusowe są gotowe do układania. Nie trzeba ich cyklinować, lakierować, pastować czy olejować – wystarczy wybrać, a będą cieszyć oko przez długie lata.

Podłogi bambusowe są nie tylko trwałe i piękne, ale także ekologiczne. Produkuje się je z łatwo odnawialnej rośliny, która po ścięciu odrasta w ciągu zaledwie kilku lat. Bambus jest bardzo niewymagający w uprawie oraz odporny na działanie szkodników.

Lakiery stosowane do konserwacji desek są proste w pielęgnacji i nie zawierają żadnych konserwujących i drażniących substancji, co czyni z nich rozwiązanie idealne dla domów, w których mieszkają dzieci.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także