10 salonów z polskich domów

10 salonów z polskich domów

Autor: Wojciech Napora
01 marz 2017 13:13

Salon to najważniejsza część strefy dziennej. To w nim spotyka się cała rodzina i wspólnie spędza czas. Przedstawiamy 10 pomysłów na urządzenie salonu, w różnych odmianach nowoczesnego stylu.

Salon, jako główna część strefy dziennej jest pomieszczeniem, w którym wszyscy domownicy spędzają najwięcej czasu. To niejako serce domu. Jest to więc miejsce szczególne, w którym każdy element powinien być idealnie dopasowany.

Sposobów na aranżację salonu jest całe mnóstwo. Jedni wolą aby wnętrze było jasne, przestronne i urządzone w minimalistycznym stylu, inni preferują ciemniejsze barwy, ciężkie meble i pomieszczenia zaaranżowane z przepychem. Po tym, jak wyglądają salony polskich domów widać, że i jeden i drugi styl ma swoich zwolenników. I choć dominują jasne wnętrza z białymi ścianami, nie brakuje i takich, z ciemnymi, czarnymi elementami.

Widać także, że coraz częściej pojawiają się żywe kolory, które wnoszą wiele radości do wnętrza.

Czasami są to jedynie detale (poduszki, oparcia krzeseł), ale bywa i tak, że pomieszczenie zdominowane jest przez ostrą zieleń. Generalnie Polacy preferują jednak stonowane, jasne barwy.

W naszej galerii przedstawiamy 10 pomysłów na aranżację salonu, które mogą stać się inspiracją przy urządzaniu własnego pokoju dziennego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także