×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Armatura dobrana do stylu wnętrza

Armatura dobrana do stylu wnętrza

Autor: Wojciech Napora
04 sie 2019 12:00

Producenci armatury sanitarnej oferują obecnie wiele różnorodnych produktów, które charakteryzują się nowoczesnym designem oraz wielością wariantów kolorystycznych. Poza tradycyjnymi fakturami stali, czy chromu, armatura coraz częściej dostępna jest także m.in. w czarnej bądź białej kolorystyce, a także w soczystych barwach czerwieni lub żółtych, czy turkusowych odcieniach. Dzięki tej różnorodności mogą one stanowić istotny element całego wystroju, korespondując z okładzinami ścian, czy designem mebli.

Istnieje bardzo wiele kierunków stylistycznych w aranżowaniu wnętrz. Pozwalają one na architektoniczne odwzorowanie naszej osobowości, czy inspiracji. Niektórzy gustują w klasycznych stylach, inni, podążając za najnowszymi trendami, kreują przestrzeń, wykorzystując różnorodne kolory i faktury. W przypadku łazienek i kuchni istotną rolę w wizualnym odbiorze całości aranżacji odgrywa armatura sanitarna. Pozwala podkreślić styl danego pomieszczenia, a także stanowi wyróżniający się akcent wizualny. Jak zatem dobrać baterie do kolorów i faktur, które dominują w naszym wnętrzu?

Armatura – jaką wybrać?

W przypadku aranżacji, w której dominują dwa kolory (np. w zestawieniu biel-czerń), akcentem dynamizującym przestrzeń może być armatura o stalowej bądź chromowanej powierzchni. Te barwy doskonale sprawdzą się także w przypadku wystroju, w którym wykorzystane zostały okładziny drewniane lub imitujące drewno. Taki dobór akcesoriów pozwoli nam uzyskać nowoczesny i aktualnie bardzo modny, minimalistyczny wystrój.

Czytaj także: Jak dbać o armaturę sanitarną?

W aranżacjach, w których istotną rolę odgrywa zróżnicowana kolorystyka, dobrym wyborem są baterie utrzymane w odcieniach czerni oraz grafitu. Cieszące się coraz większą popularnością ciemne barwy armatury nadają wnętrzu eleganckiego, nowoczesnego charakteru. Doskonale sprawdzą się także w towarzystwie drewnianych blatów.

W kontekście wnętrz, zaaranżowanych przy wykorzystaniu pastelowych odcieni szarości, dobrym pomysłem na urozmaicenie wnętrza będzie armatura utrzymana w białych odcieniach, przełamanych chromowanymi akcentami. Dzięki nim wnętrze nabierze wizualnej czystości i świeżości, co szczególnie w wystroju łazienek jest bardzo pożądanym efektem.

Odpowiednio skomponowana z całością aranżacji armatura może stanowić kluczowy element wystroju. Choć dominantą całej kompozycji wnętrza są okładziny ścian, czy podłóg, to właśnie dzięki bateriom możemy nadać przestrzeni dodatkowego charakteru.

Źródło: Laveo.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także