Czas na kreatywną i szybką zmianę w salonie

Czas na kreatywną i szybką zmianę w salonie

Autor: Radosław Zieniewicz
02 cze 2017 17:14

Lato to nie tylko czas odpoczynku, to także doskonały moment na szybki remont lub metamorfozę naszych wnętrz. Jak modnie odświeżyć ściany w salonie, nie angażując przy tym dużych sił i środków?

W chłodne wieczory marzymy o nadejściu ciepłych, słonecznych  dni, które pozwolą nam zmienić naszą garderobę z ciężkiej - zimowej, na lżejszą - letnią. Potrzeba odmiany, wynikająca z obserwacji budzącej się do życia natury, pojawia się też często w odniesieniu do wnętrz, w jakich funkcjonujemy na co dzień.

Niektórym wystarczą świeże kwiaty ułożone w wazonie, inni pragną prawdziwej, letniej metamorfozy. Pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej wolnego czasu jest salon. Zmianę aranżacji warto zatem zacząć od tego właśnie miejsca, dekorując całość wnętrza lub jedną ze ścian panelami Motivo.

"Małe" zmiany na lepsze

Dlaczego ściana dekoracyjna Motivo marki Vox tak dobrze nadaje się do lekkiego liftingu naszych wnętrz? Przede wszystkim przez niezwykle prosty i intuicyjny montaż paneli.

Nie musimy martwić się koniecznością długotrwałego schnięcia ścian czy wielocentymetrową warstwą kurzu zalegającą na meblach. Przy pomocy niewielkich środków możemy uzyskać zaskakujący efekt. I mamy przy tym gwarancję, że wszelkie niedoskonałości naszych ścian zostaną ukryte.

System Motivo można mocować przy użyciu kleju bądź na drewnianym stelażu. Obie metody nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności technicznych.

Instrukcja montażu, a także dostępne na stronie www.profile.vox.pl filmy instruktażowe w przystępny sposób objaśniają sposób mocowania paneli do ścian.

Bogaty wybór

Paleta wzorów, którą oferuje firma Vox jest niezwykle obszerna. Przy wnętrzach tradycyjnych możemy zdecydować się na dekorację imitującą naturalne drewno np. bardzo elegancki wzór Palissandro, który doda szyku naszej aranżacji. Do stylu skandynawskiego idealnie pasować będą panele z efektem bielonego drewna dostępne w liniach Motivo Classic i Mativo Basic.

Dla miłośników stylu industrialnego najlepszym wyborem będzie wzór Mettalico, który fakturą i połyskiem przypomina płyty miedziane lub Piedra Antracite, który daje bardzo modny efekt surowego betonu. W każdym niemal wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa cegła dostępna w kolekcji Motivo Feeling.

Dużym atutem okładzin Motivo jest jakość odwzorowania naturalnych materiałów. Projektantom marki Vox udało się odtworzyć nie tylko ich rysunek, ale również strukturę. Zastosowanie  wysokiej klasy zadruku cyfrowego przy produkcji Motivo sprawiło, że panele z kolekcji Motivo Feeling  nawet w dotyku przypominają naturalny materiał.

Aranżację naszego salonu możemy odświeżyć na różne sposoby. Panele Motivo o subtelnym, stonowanym kolorystycznie wzorze sprawdzą się ułożone na wszystkich ścianach wnętrza.

Te z wyraźniejszym motywem dobrze prezentować się będą na jednej ścianie, dając mocny, przykuwający uwagę akcent. Jest to szczególnie wskazane w przypadku salonów z otwartą kuchnią lub aneksów kuchennych, gdy chcemy zaznaczyć odrębność poszczególnych stref.

Rozwiązanie na "spękanie"

Jeśli  borykamy się z problemem niedoskonałych czy spękanych powierzchni ścian, ten system jest idealnym rozwiązaniem – szybko i skutecznie pozwoli nam zamaskować problematyczne strefy.

Materiał PVC, z którego wykonane są panele sprawia, że są one elastyczne i mogą delikatnie dopasować się do dowolnego kształtu powierzchni. Ściana dekoracyjna Motivo jest przy tym bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Jest całkowicie wodoodporna, można więc ją czyścić przy użyciu wody z dodatkiem delikatnego detergentu.

Dbałość o środowisko naturalne jest najwyższym priorytetem dla firmy Vox. Warto podkreślić, że system Motivo nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji (uzyskał najwyższą kategorię A+) i w pełni nadaje się do recyklingu.

Zobacz także drewnianą podłogę w skandynawskim stylu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także