PARTNER PORTALU
Designerskie grzejniki, których nie będziesz chciał schować za firanką

Designerskie grzejniki, których nie będziesz chciał schować za firanką

Autor: Radosław Zieniewicz
26 paź 2016 14:07

Czasy, kiedy grzejniki odstraszały nieciekawym i mało oryginalnym wyglądem minęły. Obecnie nie tylko ogrzewają pomieszczenia, ale mają wyjątkowy, designerski styl, który sprawia, że mogą być ozdobą domu. Eksperci z Okazje.info sprawdzili, jakie typy grzejników podkreślą charakter naszych wnętrz i sprawią, że będziemy chcieli je eksponować, a nie chować za firanką.

Urządzając i projektując wnętrza warto pomyśleć o wyglądzie naszych grzejników, które wcale nie muszą być nudne, toporne i bez wyrazu. Od teraz tego typu urządzenia stają się nie tylko odpowiedzialne za ciepło w naszym domu, ale również stanowią ważny element dekoracyjny.

Na rynku dostępne są bowiem nowoczesne grzejniki, które są funkcjonalne, a zarazem mają designerski wygląd, którym przyciągają uwagę. Eksperci z Okazje.info dokonali przeglądu grzejników, które nie tylko sprawdzą się w długie, zimowe wieczory, ale również będą przyjemne dla oka.

Jaki grzejnik wybrać?

Wybierając grzejnik dekoracyjny należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Niezwykle przydatne i bardzo praktyczne są te, które korzystają z dwóch źródeł zasilania, czyli wodno-elektryczne. Tego typu grzejniki idealnie sprawdzą się do ogrzewania pomieszczeń poza okresem grzewczym, np. łazienek, w których suszymy ręczniki kąpielowe.

Grzejniki elektryczne polecane są z kolei tam, gdzie nie ma instalacji C.O. lub, gdy chcemy zamontować dekoracyjny grzejnik w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Obecnie sklepy dysponują bogatą ofertą grzejników, dlatego ich funkcjonalność możemy bez problemu połączyć z designem.

Grzejniki dopasowane do naszych wnętrz

Grzejniki to urządzenia, które do tej pory postrzegane były jedynie przez pryzmat swojej funkcjonalności. Obecnie, z myślą o nowoczesnych wnętrzach, producenci postawili na urządzenia grzewcze, które przykuwają wzrok, dodają charakteru i stają się dekoracją każdego miejsca, w którym zostają umieszczone. W pomieszczeniach z dużymi oknami, sięgającymi do samej podłogi, najlepiej sprawdzą się grzejniki kanałowe.

To schowany w podłodze, mało widoczny system grzewczy, zasłonięty kratkami, np. w kolorze podłogi. Ta metoda doskonale ogrzewa dom oraz chroni przed napływem zimnego powietrza z balkonu, czy tarasu. To idealne urządzenie dla osób, ceniących sobie nowoczesne rozwiązania nie zajmujące zbyt wiele miejsca.

Przestrzeń oszczędzają także grzejniki do zabudowy, które można montować we wszelkich wnękach, między meblami czy pod urządzeniami sanitarnymi, takimi jak wanna czy umywalka. Grzejniki możemy także zupełnie ukryć w ścianie, stosując grzejniki podtynkowe.

Opracowaliśmy innowacyjną technologię pozwalającą na umieszczenie grzejników podtynkowych w ścianach przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności przegród. Dzięki naszym rozwiązaniom ściany stają się nie tylko źródłem ciepła, ale mogą też być ozdabiane obrazami bez obaw o zniszczenie instalacji poprzez nawierty – mówi Patryk Nowakowski z firmy 3Thermo.

Innym ciekawym rozwiązaniem są z kolei grzejniki wolnostojące, które mogą stanowić ozdobę domu. Dostępne są w atrakcyjnej kolorystyce, są smukłe i zgrabne, dzięki czemu idealnie współgrają z praktycznie każdym wystrojem wnętrza.

Obok standardowych modeli dostępne także produkty wolnostojące z unikalną obudową wykonaną z drewna. Warte uwagi są również grzejniki płytowe o gładkiej i płaskiej powierzchni, w różnych kształtach oraz kolorach.

Równie popularne są grzejniki członowe aluminiowe, składające się z połączonych ze sobą żeberek. To klasyczne i proste, ale bardzo estetyczne rozwiązania grzewcze.

Fantazyjne kształty i bogata kolorystyka

Podczas zakupu grzejnika możemy wybierać spośród takich materiałów jak: stal, aluminium czy żeliwo. Większość grzejników dekoracyjnych jest jednak wykonana ze stali, ponieważ materiał ten umożliwia tworzenie niemal dowolnych kształtów. Dzięki temu na rynku dostępne są kaloryfery o bardzo oryginalnych, wręcz zaskakujących konstrukcjach oraz wielu kolorach.

Producenci wprowadzają też do projektów różnego rodzaju ozdoby z kamienia, konglomeratu, szkła (lustra), a nawet drewna. Zdarza się niestety, że tego rodzaju urozmaicenia negatywnie wpływają na moc  grzejnika.

Ozdobne panele mogą bowiem utrudniać emisję ciepła z metalowych elementów, którymi przepływa gorąca woda. Dlatego przed zakupem grzejnika ozdobnego warto dobrze zapoznać się z opiniami na jego temat, dokładnie sprawdzić rzetelność producenta oraz porównać ceny

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także