PARTNER PORTALU
Drewniana podłoga w skandynawskim stylu

Drewniana podłoga w skandynawskim stylu

Autor: Radosław Zieniewicz
01 cze 2017 17:43

Styl skandynawski we wnętrzach stanowi odzwierciedlenie cech ludzi z północy – bezpretensjonalności, prostoty i naturalności. Można go także zawrzeć w desce podłogowej.

Nasze zamiłowanie do stylu skandynawskiego we wnętrzach nie słabnie, wręcz przeciwnie systematycznie przybiera na sile. Skąd w Polakach słabość do naturalnych materiałów, bieli, prostego i funkcjonalnego designu?

Bez wątpienia jedną z głównych przyczyn jest pogoda. Podobnie, jak Skandynawowie deficyt światła słonecznego staramy się kompensować sobie jasnym, optymistycznym wystrojem, który z jednej strony będzie przytulny i ugości nas w długie zimowe wieczory, z drugiej zaś będzie miał bezpretensjonalny, elegancki charakter.

Podobnie jak Szwedzi, Finowie czy Duńczycy jesteśmy z reguły pragmatykami, co oznacza, że elementy wyposażenia muszą nie tylko pięknie wyglądać, ale i służyć nam przez długie lata. Bliska jest nam również filozofia prostego życia i powrotu do natury, które stanowią motyw przewodni skandynawskiej stylistyki.

Naturalność

W taką wizję wymarzonego wnętrza doskonale wpisuje się Maloren, najnowsza podłoga drewniana z kolekcji Skandinavien marki Vox. To lita dębowa deska, której szlachetny wygląd podkreślony został subtelnym, bielonym wykończeniem.

Producent zadbał, żeby widoczne było oryginalne usłojenie drewna oraz sporadyczne występujące sęki, które podkreślają niepowtarzalność materiału. W połączeniu z 1-lamelową konstrukcją podłogi, mamy do czynienia z produktem, który prezentuje się niezwykle naturalnie nawet w dużych, reprezentacyjnych pomieszczeniach.

Deski mają długość od 35 do 120 centymetrów przy szerokości 12 centymetrów. Podłoga marki Vox stanowi elegancką bazę dla wystroju w stylu skandynawskim, ale równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach.

Rzemieślniczy sznyt

Projektanci deski Maloren podkreślają, że nie jest ona zwykłym fabryczną podłogą. Zanim zyska swój finalny wygląd poddawana jest skomplikowanemu procesowi produkcyjnemu przy udziale wykwalifikowanych stolarzy.

Na początku deska jest szlifowana, a następnie postarzana za pomocą technologii szczotkowania. Dzięki temu zyskuje trójwymiarową fakturę. Ostatnim etapem jest aplikacja odpowiednio dobranych lakierów, które podkreślą naturalny rysunek drewna, nadadzą mu ciekawej kolorystyki oraz zabezpieczą powierzchnię w obliczu codziennego użytkowania.

W przypadku Maloren postawiono na półmatowy lakier o delikatnej, białej nucie, która sprawia, że podłoga swoim wyglądem idealnie koresponduje ze skandynawską stylistyką.

Na uwagę zasługuje fakt, że przy całkowitej grubości deski (16 mm) aż 7 mm stanowi wierzchnia warstwa użytkowa. W praktyce oznacza to, że w przypadku powierzchniowych zarysowań lub uszkodzeń podłoga Maloren może być kilkukrotnie odnawiana (cyklinowana i lakierowana).

Sprawdź jak  dobrze urządzić łazienkę w skandynawskim stylu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także