×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak stworzyć komfortowe miejsce do pracy w domu?

Jak stworzyć komfortowe miejsce do pracy w domu?

Autor: Wojciech Napora
14 paź 2019 14:00

Praca z domu zyskuje na popularności. Chodzi tu nie tylko o wybieranie wolnego zawodu, ale także o politykę wielu firm, które coraz częściej zezwalają na kilka lub kilkanaście dni pracy zdalnej w miesiącu. Taka możliwość oznacza, że sami musimy stworzyć sobie najlepsze warunki do koncentracji. Jak urządzić we wnętrzu kącik biurowy?

Praca z domu ma swoje niewątpliwe zalety – oszczędzamy czas na dojazd, nie musimy zakładać eleganckich ubrań i, przede wszystkim, przebywamy w miejscu, w którym czujemy się najbardziej komfortowo. To rozluźnienie sprawia jednak, że nie zawsze jesteśmy w pełni skupieni na obowiązkach – szczególnie, jeśli z kuchni wydobywają się aromatyczne zapachy, po domu biegają dzieci, a nasz kot akurat ma ochotę na zabawę. Kluczem do sukcesu i uniknięcia rozproszenia jest tutaj wygospodarowanie strefy pracy, która będzie tylko do naszej dyspozycji.

Wybór najlepszego miejsca pracy

Aranżacja przestrzeni będzie o wiele łatwiejsza, jeśli w naszym domu jest pomieszczenie, w którym możemy urządzić domowy gabinet. Nie każdy z nas ma jednak taki komfort – wtedy kącik pracy zaaranżujmy w sypialni lub salonie. W tym pierwszym wnętrzu zazwyczaj nikt nie przebywa w ciągu dnia, dlatego możemy liczyć na ciszę i spokój. Jeśli jednak metraż sypialni nie pozwala na wstawienie biurka, urządźmy swój gabinet w salonie. Tutaj przyda się dodatkowa przegroda (w postaci regału lub parawanu), która ustawiona poprzecznie do ściany wydzieli przestrzeń.

Meble, które zapewnią wygodę

Miejscem pracy powinno być stabilne biurko, ustawione możliwie blisko okna, najlepiej w rogu pomieszczenia. Dopływ naturalnego światła sprawi, że praca przy komputerze będzie mniej męcząca. W jesienne i zimowe dni, gdy zmrok zapada szybko, musimy pamiętać też o lampce – wybierzmy model z żarówką ledową o białej barwie, która najlepiej wpływa na wzrok. Ostatnim z kluczowych elementów jest krzesło. Tutaj najlepszy będzie fotel obrotowy, obowiązkowo z podłokietnikami i zagłówkiem – dzięki tym detalom kilkugodzinna praca będzie zdecydowanie wygodniejsza.

Wytrzymała posadzka

Zadbajmy również o to, co mamy pod stopami. Wytrzymała i solidna podłoga sprawi, że przesuwanie krzesła nie wywoła nieprzyjemnych dźwięków, które mogłyby nas wybić z rytmu. Zdecydujmy się np. na trwałe panele z kolekcji Extreme 4V – dzięki bardzo wysokiej klasie ścieralności AC5 i podwyższonej grubości (12 mm) pozostaną odporne na zarysowania.

Dbałość o detal

Na koniec umilmy sobie pracę przyjazną kolorystyką i estetycznymi dodatkami. Niech zapanują tutaj jasne barwy – biel, beż czy błękit. Warto postawić też na wyraziste akcenty – na ścianie zawieśmy plakat w intensywnym, żółtym kolorze, a na biurku postawmy zielony organizer. Takie detale pobudzą do kreatywności, a jednocześnie nie będą dekoncentrować. W stworzeniu przyjemnej atmosfery pomogą też rośliny – wybierzmy mało wymagające gatunki, np. skrzydłokwiat lub zielistkę.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck.biz sp. z o.o.
ul. Rymera 19
44-270 Rybnik
www.ruckzuck.pl

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także