PARTNER PORTALU
Jasne, przytulne wnętrza małego domu

Jasne, przytulne wnętrza małego domu

Autor: Wojciech Napora
07 lut 2019 18:30

Urządzenie małego domu nie jest proste. Łatwo popełnić błąd aranżacyjny, który zmniejszy komfort mieszkania. Dlatego warto zobaczyć jak małe wnętrza urządzają specjaliści. Oto przykład jednego z małych, parterowych domów.

Główną częścią tego małego (113 m kw.) domu jest przestronny, jasny salon z narożnie usytuowanym kominkiem. Duże powierzchnie przeszkleń sprawiają, że pomieszczenie jest jasne i naturalnie doświetlone. Dzięki temu ciemne dodatki (zasłony, niektóre meble, lampa) nie przytłaczają, a jedynie ożywiają wnętrze.

Przesuwne, szklane drzwi prowadzą bezpośrednio z salonu na przestronny taras. Jadalnia została funkcjonalnie wkomponowana w część salonu, a komfortowa kuchnia posiada przejście ze spiżarki do sieni, co ułatwia wnoszenie zakupów omijając wystawny salon.

Pozostała część domu to trzy wygodne sypialnie, które można wydzielić od strefy dziennej np. składanymi drzwiami. Największa z nich posiada własną, doświetloną dwoma oknami łazienkę z prysznicem. Duża szafa w sieni z pewnością pomieści najpotrzebniejsze rzeczy oraz graty.

Zx35 to nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem. Nowatorski charakter zawdzięcza prostej bryle, połaciom dachu ukrytym za attyką oraz dużym przeszkleniom w salonie. Biała otynkowana elewacja oraz drewniane okładziny są świetnym dopełnieniem stylu modern. Dom o zwartej bryle można przystosować jako niskoenergetyczny.

Zobacz także: Pomysł na sypialnię. 12 projektów polskich architektów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także