×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia okraszona stalą

Kuchnia okraszona stalą

Autor: Wojciech Napora
16 maj 2019 20:00

Ze względu na swoją uniwersalność oraz surową, elegancką charakterystykę, faktura stali zawsze będzie wpisywała się w kanony architektonicznej, ponadczasowej mody. Wykorzystanie akcesoriów wykończonych w ten sposób pozwoli w każdym aranżowanym wnętrzu osiągnąć subtelny i nowoczesny efekt wizualny.

W kategorii wyposażenia wnętrz trendy pojawiają się niemal już tak często jak w branży modowej i choć wiele z nich to królowie jednego sezonu, zdarzają się też nowości ponadczasowe. Niezmienną popularnością od lat cieszy się chociażby faktura stali. Jej subtelna surowość oraz uniwersalność w łączeniu stali z innymi barwami sprawia, że chętnie wykorzystujemy ją w naszych wnętrzach, szczególnie w kontekście armatury łazienkowej i kuchennej oraz akcesoriów, przeznaczonych do tych pomieszczeń. 

Chłodna nowoczesność

Fakturę stali wykorzystuje się najczęściej we wnętrzach aranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ze względu na swoją charakterystykę, a więc chłodną barwę oraz połyskującą fakturą, dobrze komponuje się ona z drewnem, kamieniem, czy ceglastymi fakturami, charakterystycznymi dla stylu loftowego. Dzięki stali przestrzeń staje się świeża i czysta, a także szlachetna.

Woda i stal

Jedną z propozycji na wykorzystanie stalowych faktur we wnętrzach naszych kuchni jest wprowadzenie ich za pomocą zlewozmywaków. Choć mają one za zadanie spełniać głównie rolę użytkową, mogą także kreować wnętrze i wpływać na jego wizualną atrakcyjność.

Design pod ręką

Stalowe faktury doskonale sprawdzają się także na bateriach sanitarnych. Podobnie jak w przypadku zlewozmywaków, subtelnie podkreślają charakter całego pomieszczenia, a w zależności od ich designu mogą je nawet kreować. 

Czytaj także: Drewno i kamień w kuchni. 

W linii Bona znajdziemy baterie zlewozmywakowe, o modnych, nowoczesnych kształtach, uwydatnionych za pomocą surowych, stalowych faktur. Zestawiając je np. ze zlewozmywakami w czarnych barwach, stworzymy modne kompozycje, dzięki którym przestrzeń z pozoru użytkowa, może stać się designerską wizytówką naszego domu. W zależności od wariantu, możemy wybierać spośród różnych typów wylewek, dzięki którym dopasujemy baterię do naszych potrzeb i całej kompozycji wnętrza.

Źródło: Laveo

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także