×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka "zaprojektowana" na miarę twojego gustu

Łazienka "zaprojektowana" na miarę twojego gustu

Autor: Radosław Zieniewicz
29 kwi 2017 16:35

Wnętrza, w których żyjemy są często odzwierciedleniem naszych osobowości i temperamentów. Pomieszczenia w domu czy mieszkaniu urządzamy nie tylko tak, aby były dla nas jak najbardziej funkcjonalne – chcemy także, aby wyrażały nasze gusta i charaktery. Również planując wnętrze łazienki puścić możemy wodze fantazji.

Delikatne wzory, ułożone na ścianach lub podłodze łazienki, nadadzą jej indywidualny charakter. W zależności od tego, jaki styl jest nam najbliższy, mamy do wyboru różne desenie, formaty i kolory.

Subtelne płytki bazowe możemy w dowolnych proporcjach i konfiguracjach łączyć z bardziej ozdobnymi insertami. Planowanie łazienkowej przestrzeni może stać się świetną zabawą, której efekty z przyjemnością podziwiać będziemy przez kolejne lata.

Mistrzowie drugiego planu

Osoby, które nie należą do grupy ekspresyjnych ekstrawertyków, dobrze będą się czuły we wnętrzach stonowanych i spokojnych. Neutralnym, dyskretnym, a jednocześnie oryginalnym tłem dla dalszych aranżacji, będą inspirowane kamieniem płytki z linii Simple Stone.

Wpisująca się w modę na podłużne formaty kolekcja, dostępna jest w naturalnej kolorystyce bieli i beżu. Bazowe płytki można uzupełniać klasyczną, jasnobeżową mozaiką lub ciemniejszą – z brązowymi elementami.

Dodatkowo mamy do dyspozycji wzory w subtelną kratkę lub ułożone z drobnych kropeczek romby. Całość, utrzymana w naturalnej, harmonijnej tonacji, będzie doskonałą podstawą dalszych aranżacji.

Inną propozycją o równie delikatnym designie jest kolekcja White Magic. Białe, gładkie płytki bazowe można tu zastosować wraz z dającymi wrażenie trójwymiarowości płytkami o uwypuklonych kształtach.

Przestrzenne kwadraty składające się z ułożonych w ich wnętrzu mniejszych trójkątów, czy też prostokąty, przypominające małe poduszeczki, dają niezwykle interesujący efekt.

Uzupełnieniem kolekcji jest insterto z bardzo drobnymi, graficznymi kwiatami. Całość dopełnić można szklanymi listwami w kolorach: białym, pomarańczowym, czerwonym lub zielonym.

W magicznej krainie

Dla osób z mocno rozwiniętym zmysłem artystycznym, lubiących wyraziste wzorniczo elementy, powstały kolekcje Sindi i Art Mosaic. Wykorzystując płytki z obu linii stworzyć możemy wnętrza w najróżniejszym stylu.

Sindi to delikatne, geometryczne wzory, zdobione efektem lustrzanego odbicia i świetlistych refleksów, różne warianty mozaiki, a także białe i czarne płytki bazowe z delikatnym „muśnięciem”, tworzącym nieregularne, poziome linie.

Doskonałym uzupełnieniem całości są zupełnie gładkie, białe, satynowe płytki, a także eleganckie, czarne, szklane inserto. Kolekcja Sindi pozwala na tworzenie pięknych wnętrz zarówno w ciemnej tonacji glamour, jak i w jasnej, bardziej pogodnej kolorystyce.

W łazience w stylu klasycznym czy orientalnym doskonale sprawdzą się płytki z kolekcji Art Mosaic. Duże zbliżenia motywów roślinnych, w kolorach szlachetnego srebra i starego złota, szaro-złota mozaika przypominająca padający deszcz – wszystko to przywodzi na myśl magiczną krainę.

Złote i srebrne płytki mniejszego formatu, a także listwy, dzięki efektowi szklanej powłoki, wyglądają jak nieskazitelna, odbijająca światło tafla. W połączeniu z delikatnymi, białymi lub szarymi, bazowymi płytkami w subtelną mozaikę, całość tworzy niezwykle efektowną kompozycję.

Wszystkie kolekcje marki Opoczno zaprojektowane zostały tak, aby różne konfiguracje w ramach jednej linii prezentowały się spójnie i elegancko.

Mając do wyboru tak szerokie spektrum wysokiej jakości materiałów, możemy zając się tym, co najprzyjemniejsze – planowaniem wnętrza naszej niepowtarzalnej łazienki marzeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także