Łazienkowe "Luv" w skandynawskim wydaniu

Łazienkowe "Luv" w skandynawskim wydaniu

Autor: Radosław Zieniewicz
18 kwi 2017 17:01

Duńskiej projektantce, Cecilie Manz udało się umiejętnie połączyć skandynawską elegancję z subtelnym kolorem w najnowszej kolekcji łazienkowej Luv.

Kiedy rysowałam swój projekt dla firmy Duravit, obrazem, który miałam w głowie, od samego początku była miska wypełniona wodą na prostym stole: powiedziała duńska projektantka Cecilie Manz.

Ten obraz stał się inspiracją dla kolekcji łazienkowej Luv, która pozwala na całkowicie nowe możliwości projektowe przeznaczone dla większych pomieszczeń oraz łazienek dla gości.

Nietypowe połączenie

Nietypowe wzornictwo Luv łączy w sobie skandynawski puryzm oraz ponadczasową elegancję. Łagodne kształty podążają za ostrą geometrią. Dobór materiałów i kolorów jest świadectwem wyrafinowanego wyczucia duńskiej projektantki Cecilie Manz dla niuansów formy. Paleta barw matowych lakierów oraz szkliwa w delikatnych odcieniach podkreśla świeży charakter Luv. Została opracowana wyłącznie dla firmy Duravit.

"Niezatarte" wrażenie

Trzy rozmiary owalnych umywalek nablatowych wykonanych z DuraCeram robią wrażenie swoimi subtelnymi liniami, dużymi wewnętrznymi misami oraz czystymi krawędziami. W wariantach z wewnętrzną półką na baterię - bateria jest montowana centralnie z tyłu, a w przypadku małych umywalek do rąk - jest umieszczona po lewej lub po prawej stronie.

Opcjonalne szkliwienie na zewnątrz jest dostępne w satynowym macie w kolorach białym, szarym oraz piaskowym. Kontrast z połyskliwym białym wnętrzem umywalki podkreśla niepowtarzalność tej serii, wyjątkowej w dotyku i wyglądzie. Ceramiczna osłona syfonu współgra całościowo z estetyką Luv. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także