PARTNER PORTALU
Minimalistyczne wnętrze, małego, polskiego domu

Minimalistyczne wnętrze, małego, polskiego domu

Autor: Wojciech Napora
28 lis 2016 09:04

Urządzenie wnętrz parterowego domu bywa trudne. Tu więcej uwagi trzeba poświecić na funkcjonalny rozkład pomieszczeń, tak aby na jednej kondygnacji znalazła się strefa dzienna, z której korzystają wszyscy domownicy, jak również strefa nocna zarezerwowana do komfortowego wypoczynku.

Oceania to typowy przykład parterowego domu, które coraz częściej pojawiają się w polskim krajobrazie. Cechuje się niewielkim metrażem – 114 m² i prostą bryłą, pozbawioną zbędnych detali.

Funkcjonalne wnętrze

Strefę dzienna ulokowano tu w lewym skrzydle domu. W jej skład wchodzi przestronny salon połączony z jadalnią i płynnie przechodzący w kuchnię. Dużą zaletą rozkładu pomieszczeń jest fakt, że w razie potrzeby, kuchnię możemy odseparować od salonu za pomocą ściany działowej. Możemy też, jeśli lubimy otwarte przestrzenie całkowicie otworzyć ją na salon i jadalnię.

Prawe skrzydło domu to prywatna strefa domowników – mieszczą się tu trzy wygodne sypialnie. Strefę dzienną i nocną odseparowano od siebie łazienkami, pralnią i korytarzem, dzięki czemu zapewniono komfortowy wypoczynek mieszkańcom.

Kolejne plusy tego projektu to niewielka spiżarka oraz garderoba, które, szczególnie w małym domu, są niezastąpionymi miejscami do przechowywania.

W minimalistycznym stylu

We wnętrzu dominują biel, czerń i szarość. Najbardziej reprezentacyjne miejsce – salon – urządzony jest bardzo nowocześnie. Utrzymany jest w odcieniach bieli, czerni i szarości. Drewniane meble i podłoga ocieplają wnętrze. Tapeta w czarno-białe paski, interesująco gra przestrzenią wnętrza i dodaje mu dynamiki. Umieszczone na jej tle stare fotografie sprawiają, że dom zyskuje swoją „duszę” i indywidualny charakter.

Jadalnia to najjaśniejszy punkt strefy dziennej. Usytuowana w przeszklonym narożniku „zaprasza” do rodzinnego spędzania czasu. Akcentem kontrastującym są tu nowoczesne elementy wyposażenia – nowoczesne krzesła, czarne i białe lampy.

Kuchnia, tu w wersji otwartej, urządzona jest nowocześnie. Od salonu została oddzielona półwyspem. Dominuje w niej biel i drewno.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także