Naturalne akcenty w nowoczesnej łazience

Naturalne akcenty w nowoczesnej łazience

Autor: Wojciech Napora
26 cze 2017 14:33

W nowoczesnych łazienkach minimalizm przenika się z tęsknotą za bliskością piękna przyrody. Odzwierciedla się to w tendencji do wykańczania wnętrz naturalnymi materiałami – drewnem oraz kamieniem.

Łazienki wykończone naturalnymi materiałami coraz częściej goszczą na okładkach katalogów wnętrzarskich. Nic w tym dziwnego, w końcu drewno i kamień świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach tego typu zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Wybierając do zwieńczenia stylizacji produkty o organicznym pochodzeniu nie możemy kierować się wyłącznie ich wyglądem. Równie ważna co estetyka, okazuje się być kwestia związana z ich jakością. W nowoczesnych aranżacjach łazienkowych nie może zatem zabraknąć konglomeratów kwarcytowych Technistone – materiałów pięknych z natury oraz niezwykle trwałych.

Drewno i kamień

Naturalne piękno drewna świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach - nie inaczej jest z łazienką. W tym przypadku jednak powinniśmy skłonić się ku wyborze surowca egzotycznego, gdyż drewno rodzime wyróżnia się znacznie słabszą odpornością na wilgoć, która często doskwiera nam w łazienkach. Takie gatunki jak: cumaru, ipe, merbau czy teak ze względu na ciekawe wybarwienie, efektowne usłojenie oraz bardzo dobre właściwości, idealnie odnajdą się w naszych stylizacjach.

Interesującym, a zarazem bardzo modnym rozwiązaniem jest łącznie drewna z kamieniem – a zwłaszcza z marmurem, który coraz częściej gości nie tylko w prestiżowych aranżacjach, ale także w łazienkach, sprawiając, że prezentują się one niczym luksusowe salony kąpielowe. Z surowcem egzotycznego pochodzenia doskonale będą współgrały konglomeraty kwarcytowe firmy Technistone z linii Noble Collection. Materiały te wyróżniają się rysunkiem do złudzenia przywodzącym na myśl naturalny kamień, jednak posiadają znacznie lepsze parametry techniczne i użytkowe, co czyni je unikatami na rynku kamieniarskim.

Zwolennikom estetyki marmuru, szczególnie przypaść do gustu może zestawienie drewna egzotycznego z konglomeratem kwarcytowym w wybarwieniach Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne oraz Noble Supreme White. Jasne powierzchnie wzbogacone ciemniejszymi użyleniami prezentują się bardzo dostojnie, za sprawą czego nadają klimatycznym wnętrzom prestiżowego akcentu.

Ciepło drewna

Zarówno drewno, jak i konglomerat kwarcytowy idealnie prezentują się w łazienkach, których właściciele podążają za najnowszymi trendami w zakresie aranżacji wnętrz oraz potrafią docenić piękno niczym nieskażonej natury. Oba materiały świetnie sprawdzają się w roli blatów , okładzin ściennych czy podłogowych. Co ważne, dodatkowym atutem materiału Technistone jest elastyczność, pozwalająca na bezproblemowe docinanie płyt do dowolnych rozmiarów i kształtów. Dzięki temu, konglomerat kwarcytowy możemy wykorzystać przy realizacji nawet najbardziej awangardowego projektu. Skośna niecka zlewu, nowoczesny brodzik prysznicowy? Dla Technistone nie ma rzeczy niemożliwych!

Miłośnikom odważniejszych rozwiązań aranżacyjnych, spodobać mogą się nie tylko elementy wyposażenia w niecodziennej odsłonie, ale także slaby Technistone w ciemnych wybarwieniach. W tej roli świetnie sprawdzi się materiał w tonacji Noble Argos Nero, na powierzchni którego widoczny jest intrygujący efekt 3D oraz Noble Silver Notte o głębokiej czarnej powierzchni, wzbogaconej srebrzystymi żyłkami.

Warto wspomnieć też o właściwościach materiału Technistone, dzięki którym slaby przez wiele lat będą z powodzeniem dopełniały naszą stylizację, a przy tym cieszyły oczy domowników. Konglomerat kwarcytowy jest bardzo odporny na działanie wody, dzięki czemu nie zmienia swojego koloru nawet w tak wilgotnych pomieszczeniach jak łazienka. Ponadto, w przeciwieństwie do naturalnych kamieni posiada antybakteryjną oraz nie plamiącą się powierzchnię oraz jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także