Nowoczesne luksfery "doświetlą" każde wnętrze

Nowoczesne luksfery "doświetlą" każde wnętrze

Autor: Radosław Zieniewicz
20 cze 2017 11:11

Luksfery kojarzące się z klatką wejściową do starego bloku odeszły już do lamusa. Eleganckie luksfery dzięki metalizowanej powłoce dodadzą szyku naszym wnętrzom. Poza tym luksfery pozwalają rozjaśnić mniej doświetlone części naszego domu takie jak choćby łazienka.

We współczesnych wnętrzach pojawia się coraz więcej materiałów wykończeniowych w wielkich formatach, natomiast w przypadku mniejszych gabarytów liczy się uzyskanie efektu jednolitej powierzchni. W aranżacjach wnętrz spotykamy zatem coraz mniej szprosów i szerokich fug. W odpowiedzi na ten trend włoska marka Seves opracowała kolekcję luksferów Pegasus.

Dzięki zaawansowanej technologii uzyskano nową wysokość krawędzi zewnętrznych luksferów, co umożliwia kładzenie ich z zaledwie 2 mm fugą. Ściany nabierają wówczas wyjątkowej lekkości oraz przejrzystości. Klasyczny materiał w nowoczesnym wydaniu daje ogromne możliwości aranżacyjne.

Luksfery dostępne są w dwóch wersjach faktury – gładkiej i „fala”, oraz w gamie popularnych kolorów: zielony, różowy, grafitowy, błękitny oraz bezbarwny. Przy zastosowaniu Pegasusa w wersji gładkiej możemy podkreślić przezroczystość i grę światła. Z kolei stosując wersję „fala” ściana zyskuje bogatszą strukturę i efektownie załamuje promienie światła.

Można je stosować wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Wyjątkowy efekt daje wersja metalizowana każdego z pustaków Pegasus. W tym wariancie wewnętrzne krawędzie pustaka pomalowane są farbą nadającą subtelny efekt lustrzany o miękkim połysku, który dodatkowo podkreśla jednolity efekt szklanej ściany.

Przeczytaj też o wnętrzu domu urządzonego w "czerni i bieli".

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także