PARTNER PORTALU
Odnowiony apartament z widokiem na nadmorskie wzgórza Ankony

Odnowiony apartament z widokiem na nadmorskie wzgórza Ankony

Autor: Radosław Zieniewicz
26 cze 2019 20:00

Wykonanie funkcjonalnego i jeszcze bardziej komfortowego apartamentu w budynku rodem z lat 60-tych w Ankonie, zgodnie z wymaganiami czteroosobowej rodziny, ze zwierzęciem domowym. Taki cel postawili sobie projektanci PLAstudio zmieniając i odświeżając wnętrza tego apartamentu o powierzchni 160 mkw. wraz z poddaszem użytkowym.

nazwa projektu: A Casa di Giulia
lokalizacja: Ankona, region Marche, region Marche.
projektanci: PLAstudio (Emanuele Marcotullio, Mattia Rebichini) - Jesi; www.plastudio.eu
zleceniodawca: prywatny
nazwa produktu/systemu: Reverso w wykończeniu chromowanym

Nowi właściciele apartamentu zapragnęli całkowicie zmienić przeznaczenie i funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń, dostosowując je do swoich potrzeb. Gruntowne zmiany dotknęły praktycznie całą część mieszkalną apartamentu, począwszy od przesunięcia spiralnych schodów, prowadzących z salonu na poddasze po złączenie kuchni z salonem tworząc w ten sposób otwartą przestrzeń.

Rozwiązaniem tego problemu było zastosowanie "systemu pudełkowego" w aranżacji i rozmieszeniu poszczególnych pomieszczeń, co pozwoliło projektantom wyznaczyć praktyczną ścieżkę mieszkaniową pomiędzy pomieszczenia, tworzącego "łączniki" pomiędzy typowym budynkiem mieszkalnym z lat 60-tych, a wnętrzami apartamentu wielokondygnacyjnego. W niższej kondygnacji mieszkalnej znalazły się: łazienka dla gości, nowe schody, pralnia i część kuchni. Architekci zadbali o  ukrycie przed gośćmi głównego pokoju, komina oraz wszystkich urządzeń technologicznych zastosowanych w salonie.

Układ sypialni i łazienek został również zaprojektowany zgodnie z precyzyjnymi zasadami jakimi kierowali się architekci aranżujący poszczególne strefy użytkowe. Doskonale wpisuje się w ten funkcjonalny charakter apartamentu, wybór kolekcji baterii łazienkowych Reverso od firmy Ritmonio w chromowanym wykończeniu, które wydobywa miękkie i nowoczesne kształty armatury. Wybór tej armatury zaspokoił estetyczne i praktyczne wymagania użytkowników apartamentu, współtworząc  "szyty na miarę" nawet w takich pomieszczeniach, jak wellness.

Czytaj także: Rudy Dom na Górnym Śląsku

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także