PARTNER PORTALU
Pokój ucznia. Jak stworzyć dziecku komfortowe warunki do nauki?

Pokój ucznia. Jak stworzyć dziecku komfortowe warunki do nauki?

Autor: Wojciech Napora
09 sie 2019 14:00

Początek września to ważny czas w życiu każdego pierwszoklasisty – po wakacjach czeka na niego wiele szkolnych wyzwań i ciekawych doświadczeń. By być na nie w pełni przygotowanym, konieczne jest nie tylko skompletowanie odpowiedniej wyprawki, ale również dostosowanie pokoju dziecka do nowych potrzeb. Podpowiadamy, jak zaaranżować to wnętrze, by służyło nauce i wypoczynkowi.

Choć do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze kilka tygodni, warto już teraz pomyśleć o reorganizacji wystroju w pokoju przyszłego ucznia. Kluczową kwestią jest wyznaczenie strefy nauki, w której dziecko będzie mogło wygodnie odrabiać zadania domowe i przygotowywać się do zajęć. Zachowajmy jednak równowagę i wygospodarujmy również miejsce do wypoczynku. Od czego zatem zacząć?

Najlepiej od podstaw. Jeśli domowy budżet pozwala na gruntowny remont, wymieńmy podłogę na taką, która będzie odporna na zarysowania (spowodowane np. kółkami krzesła obrotowego). Solidna posadzka jest również istotna ze względu na nieuchronność częstego przesuwania mebli i zmiany aranżacji wraz z dorastaniem dziecka. Raz zakupione panele o wysokiej wytrzymałości zagwarantują wieloletnie użytkowanie – wybierzmy produkt o neutralnej kolorystyce i klasie ścieralności min. AC4 (tego typu propozycje znajdziemy np. w kolekcji Villa 4V i Discovery 4V od RuckZuck). Pamiętajmy, by zakupić 10% więcej paneli niż przewiduje metraż, ze względu na docinki.

Najważniejszym przedmiotem w pokoju ucznia jest oczywiście biurko. Warto wybrać model z regulowaną wysokością blatu, dopasowującą się do wzrostu użytkownika – dzięki temu biurko będzie rosło wraz z dzieckiem. Ustawmy je możliwie blisko okna, by pracom w ciągu dnia mogło towarzyszyć naturalne światło. Po zmroku ważne natomiast, by dziecko mogło korzystać z lampki biurowej o giętkim ramieniu, umożliwiającej wygodne doświetlanie wybranych miejsc. Przy biurku ustawmy zaś regał lub biblioteczkę na książki i przybory szkolne.

W strefie wypoczynku, poza łóżkiem, umieśćmy meble i akcesoria, które dostarczą dziecku frajdy. Świetnie sprawdzi się np. fotel podwieszany, a w przypadku małego ucznia – domowy namiot. Będą to idealne miejsca relaksu przy książce czy muzyce. Nie zapomnijmy też o schowkach na zabawki, np. w formie koszy wykonanych z juty czy bawełny. Doskonałym połączeniem nauki i zabawy będzie z kolei ściana pomalowana farbą tablicową, na której można zapisać ważne daty historyczne czy wzory matematyczne, a także stworzyć rysunkowe dzieła.

Aranżując pokój ucznia i dobierając poszczególne komponenty, kierujmy się ich przyjazną kolorystyką. Wybierajmy biel, beże i błękity, które służą koncentracji. W detalach możemy natomiast postawić na intensywną zieleń czy żółć, które pobudzą do działania.

Opracowanie: firma RuckZuck.

RuckZuck.biz sp. z o.o.
ul. Rymera 19
44-270 Rybnik
www.ruckzuck.pl

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także